>> Miejski Browar Stargard już działa! - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 31 marca 2019

>> Miejski Browar Stargard już działa!

Bez hucznego otwarcia swoją działalność rozpoczął Miejski Browar Stargard. Od soboty można w nim napić się produkowanego na miejscu piwa oraz zjeść dania kuchni polskiej.


Browar restauracyjny został uruchomiony w zabytkowym budynku po dawnej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Krzywoustego 1. W sobotę można było już spróbować lokalnie produkowanego piwa oraz zjeść dania kuchni polskiej. Browar będzie czynny również dzisiaj od godz. 13 do 20.

W 2012 roku nieruchomość przy ul. Krzywoustego 1 zakupiła firma Szubert. Stargardzki deweloper nie poprzestaje na inwestycjach na rynku nieruchomości i rozpoczyna działalność w gastronomii.  W budynku została zamontowana linia produkcyjna firmy Kaspar Schulz. W browarze będzie można wypić cztery gatunki piwa: lager, pils, ciemne i piwo orkiszowe, które będzie powstawało z wykorzystaniem doświadczenia szczecińskiego Nowego Browaru. Piąty rodzaj złocistego trunku będzie produkowany sezonowo.

Dodatkowo w karcie restauracji ma być polska kuchnia oraz wypiekany na miejscu chleb orkiszowy, którego recepturę opracowali naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Lokal ma pomieścić około stu gości. Pierwsi już w ten weekend mają możliwość odwiedzenia pierwszego stargardzkiego browaru restauracyjnego.

Zgodnie z umową dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego cała inwestycja kosztowała ponad 9 milionów złotych, a dofinansowanie wyniosło ok. 3 miliony złotych. Dzięki otwarciu browaru do Stargardu powraca tradycja lokalnego browarnictwa, którego historia sięga aż wieku XIV. W 1878 roku w mieście funkcjonowało ich aż siedem lokalnych browarów.1 komentarz:

Post Bottom Ad

Pages