>> Smart Kid Belt- bezpieczna alternatywa dla fotelika? - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 2 stycznia 2019

>> Smart Kid Belt- bezpieczna alternatywa dla fotelika?

W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja na temat stosowania fotelików samochodowych i urządzeń typu Smart Kid Belt. Czym w ogóle jest to urządzenie i czy jest bezpieczne?Smart Kid Belt to urządzenie, które służy podczas przewożenia dzieci w samochodzie. Zapewnia ono dobre ułożenie odcinka pasa biodrowego i płynnie dopasowuje odcinek barkowy do wzrostu dziecka. Jego montaż jest łatwy i szybki. Pasuje do każdego modelu samochodu, a cena jest odpowiednia na każdą kieszeń, co można sprawdzić tutaj.

Czy takie zastosowanie jest bezpieczne dla dziecka podczas transportu? Urządzenie posiada certyfikat ECE, którego uzyskanie potwierdzono w Stanach Zjednoczonych. W badaniach przeciążeń podczas testów zderzeniowych Smart Kid Belt osiąga 40G przy maksymalnej wartości 55G. Wynika z tego, że urządzenie działa dobrze i szybko.


Smart Kid Belt przeznaczone jest dla dzieci od 4 do 12 lat, ważących od 15 do 36 kg. Dzięki łatwej regulacji urządzenie rośnie z dzieckiem, dzięki czemu można go używać przez wiele lat. Ma bardzo małe rozmiary i waży tylko 120 gram, więc można je trzymać w każdym samochodzie, plecaku czy nawet torebce. Dzięki temu, że jest to urządzenie montowane na pasy bezpieczeństwa, nie zajmuje tyle miejsca w samochodzie, co foteliki.

Nakładka na pasy Smart Kid Belt to urządzenie tej samej grupy, co foteliki czy podkładki. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i homologacje, dzięki którym jest dopuszczone do ruchu. Kodeks drogowy w swoich przepisach określa konieczność stosowania do przewozu dzieci fotelików lub urządzeń zapewniających bezpieczeństwo. Smart Kid Belt jest właśnie tym urządzeniem, co potwierdza Wojciech Pasieczny, były policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

1 komentarz:

  1. Dzięki za garść wartościowych informacji w temacie tych pasów :)

    OdpowiedzUsuń

Post Bottom Ad

Pages