>> Dzisiaj można jeździć komunikacją miejską za darmo - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 22 września 2018

>> Dzisiaj można jeździć komunikacją miejską za darmoMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie przyłączyło się do akcji Europejski Dzień bez Samochodu. Wszyscy pasażerowie, którzy okażą dowód rejestracyjny swojego pojazdu, mogą podróżować za darmo.Darmowy przejazd autobusami stargardzkiej komunikacji miejskiej na obszarze Stargardu jest możliwy tylko dzisiaj, 22 września, z okazji obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Aby uniknąć obowiązku kasowania biletu, w razie kontroli należy okazać ważny dowód rejestracyjny auta. Na jednym dokumencie za darmo może podróżować taka ilość pasażerów, jaka jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym.

Dzień Bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana każdego roku 22 września. Jest to zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W Polsce święto to obchodzone jest od 2004 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.


Akcja ma wspomóc proekologiczna idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. W tym dniu zachęca się kierowców do pozostawienia samochodu na dobę i skorzystania z komunikacji publicznej, roweru lub spaceru. W Stargardzie aktualnie zarejestrowanych jest 103 055 aut. Każde z nich generuje hałas i uciążliwy ruch uliczny. Dzięki akcji Dzień bez Samochodu mieszkańcy mogą przekonać się, że życie w mieście jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.


[mm]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages