>> Powstanie kolejne rondo w Stargardzie, a Krzywoustego przejdzie remont - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 23 sierpnia 2018

>> Powstanie kolejne rondo w Stargardzie, a Krzywoustego przejdzie remont

Już niedługo kolejna wielka przebudowa w newralgicznym pod względem komunikacyjnym miejscu Stargardu. Zmodernizowana zostanie ulica Krzywoustego, a  u jej zbiegu z ulicami Staszica, Popiela i Obwodnicy Staromiejskiej rozpocznie się budowa ronda.Jest już wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotycząca przebudowy ulicy Bolesława Krzywoustego. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. Inwestycja jest duża i została podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie, którego szacunkowy koszt to około 3,3 mln zł, wykonane zostaną prace na całej długości ul. Krzywoustego – od ul. Kazimierza Wielkiego do przejścia przy Baszcie Lodowej.

W zakresie robót jest nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 6 metrów, chodniki z obu stron o minimalnej szerokości 2 metrów każdy, których nawierzchnia będzie nawiązywała do już istniejących wzdłuż ul. Grodzkiej i na terenie przy Bastei. Po stronie południowej (od parku Popiela) zaprojektowany jest ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej bezfazowej. Ponadto założono wykonanie dwóch zatok autobusowych oraz kilkanaście miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz jedno miejsce postojowe dla autokarów turystycznych.W drugim etapie wykonane zostanie rondo u zbiegu ulicy Krzywoustego z ulicami Staszica, Popiela i Obwodnicy Staromiejskiej. Ten etap powinien zamknąć się w kwocie około 5 milionów. Usunięta będzie istniejąca sygnalizacja. Rondo posiadać będzie średnicę 32m i średnicę wyspy środkowej 16m. Szerokość jezdni ronda to 6m, będzie miała nawierzchnię bitumiczną i dodatkowy pierścień z kostki kamiennej o szerokości 2m. Na całej długości zostanie też przebudowana istniejąca sieć oświetlenia ulicznego wraz z montażem nowych słupów i opraw, dobudowane i zmodernizowane zostaną odcinki  kanalizacji deszczowej, przeprowadzona zostanie wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, które zastąpione zostaną nowymi przyjaznymi nasadzeniami.

W Urzędzie Miejskim szykowany jest wniosek aplikacyjny o dofinansowanie planowanej inwestycji z funduszy unijnych.

źródło: Urząd Miejski w Stargardzie

1 komentarz:

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    Giaonhan247 chuyên dịch vụ mua vòng tay pandora từ dịch vụ order hàng mỹ hay nhận mua nước hoa pháp từ website nổi tiếng hàng đầu nước Mỹ mua hàng ebay ship về VN uy tín, giá rẻ.

    OdpowiedzUsuń

Post Bottom Ad

Pages