>> IV Rowerowy Rajd Kwitnącego Rzepaku - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 20 maja 2018

>> IV Rowerowy Rajd Kwitnącego Rzepaku


W niedzielę 20 maja o godzinie 10.30 z Amfiteatru w Morzyczynie, już po raz czwarty, wyruszy rajd rowerowy dedykowany mieszkańcom i sympatykom Gminy Kobylanka. Inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kobylanka Gminą dla swoich mieszkańców. W pierwszych dwóch rajdach cykliści jechali trasą dookoła Miedwia. Jednak w ubiegłym roku postanowiono, że co roku w maju trasa będzie przebiegała tylko po drogach Gminy Kobylanka. Inicjatorzy w ten sposób chcą przybliżyć Gminę  mieszkańcom, ale także gościom z zewnątrz.

W ubiegłym roku blisko 100 cyklistów przejechał szlakiem gminnych lapidariów. W tym roku trasa jest wyznaczona szlakiem gminnych szkół.

Uczestnicy ruszą z Morzyczyna do Kunowa, a potem do Kobylanki i Reptowa. Przy każdej szkole będzie przystanek, by odpocząć i zobaczyć w jakich warunkach uczy się młodzież z Gminy Kobylanka. Powrót nastąpi przez gminne drogi do Morzyczyna. Trasa będzie liczyć około 25 km. Tempo turystyczne 12 km/h. Każdy uczestnik odpowiada za siebie i swój rower.

Dla wyróżniających Wójt Kobylanki ufundował profesjonalne kolarskie koszulki. Firma Netto, która ma siedzibę w Motańcu na terenie  Gminy Kobylanki, przygotowała dla uczestników zestaw swoich gadżetów.

Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia na facebooku.

źródło: Stowarzyszenie Kobylanka gminą dla swoich mieszkańców
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages