>> Strażnicy pomagają zmotoryzowanym - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 12 kwietnia 2018

>> Strażnicy pomagają zmotoryzowanym

Już w maju strażnicy miejscy będą kierowali ruchem na najbardziej zatłoczonych ulicach Stargardu w związku z planowanymi drogowymi inwestycjami, a co za tym idzie zmianą organizacji ruchu. 


 
Strażnicy szkolili się pod okiem policjantów z drogówki. – Musimy bardzo szybko opanować techniki ręcznego kierowania ruchem. Jeżeli tylko zajdzie taka konieczność będziemy gotowi wespół z policjantami pomóc wszystkim użytkownikom stargardzkich dróg – zapowiada komendant Wiesław Dubij.

Strażnicy już w praktyce wykorzystują nabyte umiejętności. W ubiegłym tygodniu, po kolizji aut na ul. Pierwszej Brygady na drodze zaczął tworzyć się korek. Funkcjonariusze nie tylko uprzątnęli z drogi niebezpieczne odpady, lecz również upłynnili ruch sterując nim ręcznie.

Podobnie było na skrzyżowaniu ulicy Kochanowskiego z ulicą Nadbrzeżną. W pojeździe starszego mężczyzny urwało się koło, a z układu wyciekł na jezdnię olej. Ponieważ wydłużył się czas oczekiwania na specjalny zestaw holowniczy na miejscu zaczął tworzyć się zator samochodowy. Strażnicy Miejscy z patrolu interwencyjnego zaczęli w tym miejscu kierować ruchem, dzięki czemu korek został rozładowany.

[Urząd Miasta w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages