>> Autobusy przyjadą z opóźnieniem - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 24 kwietnia 2018

>> Autobusy przyjadą z opóźnieniem

Potężny wybuch gazociągu i ogromny pożar, jakie zdarzyły się 26 stycznia w Murowanej Goślinie mają wpływ na termin dostarczenia do Stargardu pierwszych purpurowych autobusów marki Solaris.Zakład Solarisa znajduje się właśnie w Murowanej Goślinie. Eksplozja gazu w sposób znaczny wpłynęła na produkcję pojazdów. Firma zgłosiła możliwość opóźnienia się dostawy pierwszych ośmiu autobusów z szesnastu, jakie łącznie zakupiło nasze miasto.

- Przedstawione przez producenta argumenty są bardzo przekonujące. Zgodziliśmy się w związku z tym na delikatne przesunięcie terminu dostawy pierwszej transzy autobusów z końca kwietnia na 18 maja – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie – Jan Gumuła.

Przypomnijmy, w wyniku przetargu do naszego miasta trafi 16 autobusów marki Solaris Urbino 12 czwartej generacji. Pierwszych osiem pojazdów miało być dostarczone do końca kwietnia 2018 roku, natomiast pozostałe osiem do końca stycznia 2019 roku. Solaris Turbino 12 IV to autobus niskopodłogowy, energooszczędny, o najmniejszej emisji CO2 i zanieczyszczeń. Ma 12 metrów i nie jest przegubowy.

Wartość inwestycji wyniesie 17 176 704 zł. Miasto uzyskało dofinansowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w wysokości 70 procent, czyli 9 milionów 800 tysięcy złotych. Dofinansowanie zakupu autobusów nie podlegało drodze konkursowej, lecz zostało wynegocjowane przez władze miasta.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]
motocykle

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages