>> 170 tys. zł za zieleń na Placu Wolności - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 5 kwietnia 2018

>> 170 tys. zł za zieleń na Placu Wolności

Minimalistyczna, niewymagająca intensywnej pielęgnacji, odporna na warunki atmosferyczne, która będzie estetyczna o każdej porze roku – taka będzie kompozycja zieleni na rondzie placu Wolności. Zarząd Usług Komunalnych wyłonił wykonawcę zagospodarowania terenu po kolumnie.Wykonawcą została firma ELWI Łukasz Żelech z miejscowości Żórawki. Koszt realizacji wyniesie niespełna 170 tysięcy złotych. Rondo z nową zielenią będzie robione przez osiem tygodni, a zakończenie prac jest przewidziane na przełomie maja/czerwca.

Główne założenie zagospodarowania zielenią jest takie, że ma powstać, minimalistyczna, niewymagająca intensywnej pielęgnacji, odporna na warunki atmosferyczne kompozycja zieleni, która będzie estetyczna o każdej porze roku.

- Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary terenu planuje się ograniczyć ilość wprowadzanych gatunków i kolorów, co sprawi, że całość zyska minimalistyczny elegancki charakter i będzie ciekawą w odbiorze formą zieleni. Koncepcja zakłada wprowadzenie monokulturowych, łagodnie przenikających się połaci krzewów ozdobnych i traw – wyjaśnia dyrektor ZUK Katarzyna Rybaczuk.Za połaciami jałowców będą żwirowe rabaty z kamienia o bazaltowym odcieniu.

- W centralnej części ronda, przy grupie intensywnie ciemnozielonych kosodrzewin, planuje się nasadzenie bordowych, niewysokich berberysów, a po przeciwległej stronie zielonożółtej połaci tawuły ‘Golden Princess’, kwitnącej bardzo delikatnie w kolorze karminowo-bordowym – mówi ogrodnik miejska Monika Jarosz-Szczepaniak. Dopełnieniem kompozycji będą gęste nasadzenia traw ozdobnych, oraz bylin (werbena patagońska), które dodadzą całej kompozycji lekkości.

[źródło: Urząd Miasta w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages