>> Mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 19 marca 2018

>> Mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 41-letniego mieszkańca Stargardu. Kierując samochodem miał poważne problemy z jego opanowaniem. Badanie wykazało u mężczyzny prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.


Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną sobotę na ul. Szczecińskiej w Stargardzie. Z relacji świadka, który widział to zdarzenie wynika, że kierujący samochodem marki Hyundai poruszając się ul. Szczecińską pasem wewnętrznym miał poważne problemy z jazdą. Polegały one między innymi na wjeżdżaniu na pas zewnętrzny, a nawet na pas przeciwnego kierunku ruchu. Mężczyzna relacjonujący to zdarzenie wyprzedził pojazd a następnie zatrzymał się. Gdy kierujący samochodem Hyundai zatrzymał się za nim ten podszedł do niego i wyłączył silnik. Następnie poprosił innego przypadkowego kierującego który również zareagował i zatrzymał się, aby ten powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy o całym zdarzeniu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol drogówki. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, iż kierujący pojazdem jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę.

[źródło: KPP Stargard]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages