>> Kolejne zmiany na Alei Żołnierza - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 19 marca 2018

>> Kolejne zmiany na Alei Żołnierza

 Dziś firma Strabag powinna skończyć pierwszy etap robót na Alei Żołnierza przy placu Słonecznym. Jutro firma rozpocznie prace na skrzyżowaniu z ul. 9. Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Kierowcy i pasażerowie MPK muszą nastawić się na utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.

fot. Tadeusz Surma 

Z informacji uzyskanych od wykonawcy inwestycji firmy Strabag wynika, że prace związane z zamknięciem zjazdu na plac Słoneczny miały potrwać do poniedziałku 19 marca włącznie, czyli dziś. Przypomnijmy, prace na Alei Żołnierza trwają od 12 marca. Teraz budowana jest kanalizacja deszczowa. Przez to nie ma możliwości wjechania z placu Słonecznego w Aleję Żołnierza i odwrotnie.Aby dojechać do ul. Aleja Żołnierza proponujemy dwa objazdy. Pierwszy przebiega ul. Kościuszki, Plac Majdanek i ul. Kraszewskiego, drugi ul. Kościuszki, ul. Aleja Gryfa, ul. Pogodną  i ul. Aleja Żołnierza Boczna.

Natomiast dla kierowców jadących w stronę Placu Słonecznego proponujemy objazd ul. Aleja Żołnierza Boczna, ul. Pogodną i dalej ul. Aleja Gryfa lub alternatywnie ul. Przedwiośnie i ul. Spokojną. Drugi objazd proponujemy przez ul. Konarskiego i Plac Majdanek.

Pasażerowie autobusów MPK muszą pamiętać, że część linii ominie Aleję Żołnierza – przez ul. Szczecińską do Pętli Moniuszki. Niektóre przejadą jednak przez Aleję Żołnierza – do ul. Aleja Żołnierza-Boczna i dalej w ul. Pogodną. Szczegóły tras autobusów są dostępne po kliknięciu tutaj.

Od 20 marca, przez 10 dni, prace będą kontynuowane na skrzyżowaniu ul. Aleja Żołnierza z ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Prace będą obejmowały budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz sieci wodociągowej. Przejazd w tym miejscu zostanie zamknięty.

Ruch na ul. Aleja Żołnierza będzie odbywał się dwukierunkowo jednak nie będzie można skręcić w ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, a z przeciwnego kierunku nie będzie można skręcić z ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty w lewo w ul. Aleja Żołnierza.

Urząd Miasta prosi o zwrócenie większej uwago na nowe czasowe oznakowanie miejsca prac. 

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages