>> Eksperci pomogą w wyborze mieszkania - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 23 marca 2018

>> Eksperci pomogą w wyborze mieszkania

W ostatnich latach widać ożywienie na rynku nieruchomości w Polsce, co zaobserwować można również w naszym mieście. Co trzeba wiedzieć podczas zakupu mieszkania w 2018 roku? O tym opowiedzą pracownicy biura Expert w Stargardzie przy ul. Wyszyńskiego 19B.
           
Rok 2017 był bardzo dobry dla rynku nieruchomości również w naszym mieście. Coraz więcej mieszkańców decyduje się na zakup pierwszego mieszkania dzięki poprawie sytuacji finansowej, ale również wielu stargardzian widzi w tym potencjalny zysk. W dalszym ciągu popularne są wśród klientów mieszkania w blokach z wielkiej płyty, ale zwiększa się również ilość zapytań o mieszkania bezczynszowe przez osoby w trudniejszej sytuacji ekonomicznej, by koszty ich utrzymania były mniejsze. Mieszkania z rynku wtórnego cieszą się popularnością także wśród klientów, którzy po prostu nie chcą czekać na odbiór mieszkań z rynku pierwotnego.

Ceny mieszkań rosną i będą rosły
            
W ostatnim czasie na rynku nieruchomości obserwuje się wzrost cen, który według ekspertów będzie się utrzymywał jeszcze przez kilka lat. Najbardziej drożeją mieszkania 1- i 2-pokojowe o powierzchni do 40 m2, położone w nowym budownictwie (po 2000 roku), ale wzrost dotyczy także starszych typów budownictwa. Ma to miejsce przede wszystkim w modernizowanych budynkach wyposażonych w windy. Tanieją za to duże mieszkania, o powierzchni powyżej 100 m2. W starszym budownictwie lokale takie uznawane są za nienowoczesne i pozbawione osobowości. Wzrost cen spowodowany jest także wejściem na rynek nieruchomości pokolenia urodzonego w latach 80., kiedy mieliśmy do czynienia z wyżem demograficznym.
            
Zakup mieszkań stał się bardzo popularny wśród osób posiadających nadwyżki finansowe. Inwestycja w nieruchomości należy do bezpiecznych i przynosi stabilny dochód. Wynajem mieszkania charakteryzuje się aktualnie wyższym zwrotem z inwestycji niż lokaty bankowe. Coraz więcej osób kupuje też lokale pod wynajem na kredyt, bo przychody z tego tytułu bywają wyższe niż miesięczna rata spłaty zobowiązania. Do takiego inwestowania zachęcają między innymi rosnące czynsze najmu. Zdarza się również, że mieszkania kupowane są w celu dalszej odsprzedaży i chęci zarobku na transakcji.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?
            
Dokonanie wyboru mieszkania i jego zakup to trudna decyzja. Podczas zakupu mieszkania z rynku wtórnego trzeba zwrócić uwagę na typ budynku jaki wybieramy, np. blok czy kamienica. Często możemy kupić tańsze mieszkanie, ale do remontu i umeblowania. Warto też wziąć pod uwagę sposób ogrzewania lokalu. Ogrzewanie gazowe, elektryczne, sieciowe, piecowe czy kominkowe różnią się między sobą kosztami. Tańsze mieszkania mogą mieć także większy czynsz, który po dodaniu opłat i raty kredytu może być sporym wydatkiem na długie lata. Podczas wyboru mieszkania z rynku wtórnego warto zwrócić uwagę na jego stan techniczny, wykończenie czy stan instalacji. Czynniki te spowodują, że zakup będzie nam się opłacał, a mieszkanie służyło i podobało się przez długi czas.
            
Żeby ułatwić sobie zadanie wyboru mieszkania, które jest stresujące i czasochłonne, można skorzystać z usług profesjonalnego pośrednika nieruchomości. Często posiada on w swojej ofercie mieszkania, których nie znajdziemy w ogłoszeniach internetowych. Jest także na bieżąco z przepisami prawa, które cały czas dynamicznie się zmieniają. 28 marca podczas Dnia Pośrednika, pośrednicy biura nieruchomości Expert przy ul. Wyszyńskiego 19B będą bezpłatnie udzielali darmowych porad i konsultacji, aby pomóc w wyborze wymarzonego mieszkania na całe życie. 

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie www.nieruchomosciexpert.pl i na profilu fb Expert.  Można również zapisać się do wydarzenia Dzień Pośrednika.
[red]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages