>> Bezpieczniej na przejściach dla pieszych - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 3 marca 2018

>> Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Miejska Rada Bezpieczeństwa, na prośbę prezydenta Rafała Zająca, przeprowadziła audyt przejść dla pieszych. Wszystko po to, żeby spadło zagrożenie potrąceniami w tych miejscach. Pod lupę zostały wzięte przejścia w pobliżu szkół i w miejscach, gdzie ruch pieszych jest duży.MRB po konsultacjach z Policją wskazała, jako ryzykowne m.in. przejścia w rejonie galerii handlowej „Starówka”. Zwrócono też uwagę na pasy przy ul. Portowej – na wysokości mostka oraz przy ul. Piłsudskiego – w pobliżu skrzyżowania z ul. Podleśną, a także po obu stronach skrzyżowania z wjazdem na os. Kopernika. Przyjrzeć się też trzeba ul. Kościuszki – przy Kauflandzie.

Ostatnio wybudowany został „spowalniacz” na ul. Lotników, na wysokości Parku Podworskiego. Powstało tam tzw. przejście wyniesione, czyli wjazd z jezdni na wyspę z kostki brukowej.

W audycie zaproponowano również ograniczenie do 30 km/h prędkości na odcinku ul. Piłsudskiego – od ul. Środkowej do ul. Mickiewicza oraz o 10 km/h w ciągu modernizowanej właśnie al. Żołnierza.

Wszystkie stwierdzenia zawarte w audycie są teraz dyskutowane pod kątem możliwości ich realizacji. MRB wraz z wydziałem Inżynierii Urzędu Miejskiego pracują nad planem konkretnych działań. Mieszkańcy też mogą zgłaszać Miejskiej Radzie Bezpieczeństwa swoje spostrzeżenia co do niebezpiecznych przejść - mailowo na adres urzad@um.stargard.pl.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages