>> Tak ma wyglądać wizytówka miasta? - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 23 lutego 2018

>> Tak ma wyglądać wizytówka miasta?


Niedawno odremontowana Brama Wałowa przy ul. Bolesława Chrobrego stała się miejscem schadzek mieszkańców, którzy zwyczajnie zaśmiecają zabytkowe okolice. Radna Elżbieta Szumska apeluje o skuteczne działania, by otoczenie Bramy stało się znowu miejscem bezpiecznym i promującym nasze miasto.Radna Rady Powiatu Elżbieta Szumska zwróciła się o podjęcie interwencji w sprawie utrzymania ładu i porządku dookoła Bramy Wałowej w Stargardzie. - Od dłuższego czasu otoczenie Bramy Wałowej stało się miejscem spotkań ludzi z marginesu społecznego. Zaśmiecają otoczenie butelkami, papierami, opakowaniami po posiłkach, niszczą notorycznie żarówki w latarni, która stoi obok stromych schodów zabytku. Latarnia została ostatnio pomalowana sprayami. Stwarza to zagrożenie dla użytkowników Bramy Wałowej- mówi Elżbieta Szumska. 

Budynek jest siedzibą Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych "Brama". Interwencje Prezes Stowarzyszenia Ludmiły Sabadini spowodowały wzmożoną kontrolę tego miejsca przez patrole policji, dzięki czemu na jakiś czas sytuacja uległa poprawie. W chwili obecnej jednak brak światła wieczorami stwarza duże zagrożenie. Ponadto sterty śmieci i „panowie w stanie wskazującym" też utrudniają, a niejednokrotnie uniemożliwiają spokojne i bezpieczne wejście i wyjście z Bramy Wałowej. 

- Brama Wałowa pełni między innymi funkcję galerii sztuki, którą odwiedzają turyści i goście z zagranicy, a więc jest jedną z wizytówek naszego miasta. W związku z powyższym bardzo proszę o to, by policja podjęła skuteczne działania, dzięki którym otoczenie zabytku stanie się znowu miejscem bezpiecznym i promującym nasze piękne miasto- mówi Radna Elżbieta Szumska.

W odpowiedzi na apel radnej, Irena Agata Łucka, Członek Zarządu Powiatu poinformowała, że rejon Bramy Wałowej zostanie objęty stałym nadzorem przez dzielnicowego w trakcie służby obchodowej. Kontrole tego rejonu podczas codziennej służby w godzinach wieczorowo-nocnych będą także przeprowadzane przez patrole Referatu Patrolowo- Interwencyjnego KPP w Stargardzie. 

- Dodaję ponadto, iż w chwili obecnej Komenda Powiatowa Policji nie prowadzi żadnego postępowania w sprawie zakłócania ładu i porządku publicznego, uszkodzenia mienia i zanieczyszczenia, bądź zaśmiecania miejsca publicznego w rejonie Bramy Wałowej. W powyższej sprawie ze strony Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zostało skierowane wystąpienie do Straży Miejskiej w Stargardzie z prośbą o uwzględnienie rejonu Bramy Wałowej w dyslokacji służb patrolowych w celu minimalizacji wskazanych zjawisk patologii społecznej- mówi Irena Agata Łucka. Miejmy nadzieję, że zwiększona liczba patroli policji i straży miejskiej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i porządku w tym miejscu, a mieszkańcy nie będą musieli się wstydzić przed odwiedzającymi zabytek turystami za stan jego otoczenia.


[mm/Dziennik Stargardzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages