>> Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 28 lutego 2018

>> Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy


Policjanci stargardzkiej drogówki każdego dnia realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stąd też często można zauważyć na naszych ulicach funkcjonariuszy dokonujących pomiaru prędkości. Dysponują oni nie tylko ręcznymi miernikami, ale i wideorejestratorami znajdującymi się w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Nieustannie jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, pomimo to nadal kierowcy nadmiernie przekraczają prędkość.W ciągu czterech dni policjanci stargardzkiej drogówki ujawnili cztery przypadki ignorowania przepisów dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Nie pomagają apele, oraz przepisy dotyczące utratę uprawnień do kierowania pojazdami zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Pierwsze takie wykroczenie ujawnione zostało przez mundurowych na wjeździe do miejscowości Szczecin, gdzie kierujący samochodem BMW poruszał się o 55 km/ h w obszarze zabudowanym za szybko.

Drugi przypadek został zarejestrowany również na wjeździe do Szczecina. Jednak ten kierujący samochodem Chevrolet jechał z prędkością 127 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczył dozwolona prędkość o 77 km/h.

Kolejnym przykładem jest kierujący samochodem Audi. W miejscowości Wapnica przekroczył prędkość o 52 km/h poruszając się z prędkością 102 km/h.

Czwartym ujawnionym wykroczeniem był kierujący samochodem marki Ford, który na ul. Szosa Stargardzka jechał z prędkością 124 km/h przekraczając dozwolona prędkość o 64 km/h (obowiązuje 60 km/h).

Powyższe wykroczenia skutkowały zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trzech kierujących zostało ukaranych mandatem, natomiast o karze jednego z nich zadecyduje Sąd.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

[źródło: KPP w Stargardzie]

2 komentarze:

  1. Piszecie bzdury w tych artykułach, jak im zabrali prawo jazdy za przekroczenie prędkosci o 27km/h nie zabierają prawa jazdy... Doinformuj sie drogi redaktorze bo piszesz pzdury....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszyscy kierowcy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h, w artykule pojawił się błąd. Twierdzenie, że za 27 km/h policja nie zabiera prawa jazdy nie do końca jest słuszne, ponieważ policjant ma prawo zatrzymać dokument w każdej sytuacji, w której uzna, że kierowca stwarza zagrożenie na drodze.

      Usuń

Post Bottom Ad

Pages