>> Zguby czekają na swoich właścicieli - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 17 stycznia 2018

>> Zguby czekają na swoich właścicieli

W Biurach Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Stargardzie znajduje się kilkadziesiąt wartościowych rzeczy, które czekają na swoich właścicieli. Ci nie spieszą się jednak z odbiorem swoich zgub. Co najczęściej gubią stargardzianie?W Biurze Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym znajduje się laptop Fujitsu Siemens znaleziony 20 stycznia 2016 roku, telefon Sony Xperia znaleziony 17 lutego 2016 roku, telefon komórkowy iPhone Czarny w etui MTV znaleziony 10 stycznia 2017 roku, telefon komórkowy MyPhone 5 znaleziony 30 maja 2017 roku, rower MFA biały znaleziony 2 sierpnia 2017 roku oraz telefon komórkowy Samsung Galaxy znaleziony 7 sierpnia 2017 roku. Biuro Rzeczy Znalezionych przechowuje rzeczy przez okres 2 lat. Osoby poszukujące rzeczy zgubionej i zgłaszające się do Biura muszą określić jaka rzecz (przedmiot) została zgubiona, opisać ją (charakterystyczny wygląd, bądź znaki szczególne) i przedstawić dowody stwierdzające posiadanie zgubionej rzeczy (np. dowód zakupu, numery seryjne, własne oznaczenie, opis charakterystycznych śladów zużycia itp.). Osoby oddające rzeczy znalezione do biura wypełniają krótki formularz, który jest potwierdzeniem przyjęcia rzeczy do Biura Rzeczy Znalezionych. 

Do Starostwa przyjmowane są rzeczy znalezione na terenie powiatu z wyjątkiem rzeczy znalezionych w budynkach publicznych albo innych budynkach, w pomieszczeniach otwartych dla publiczności oraz do rzeczy znalezionych w środkach transportu, tj. wagonie kolejowym, na statku lub innym środku transportu publicznego. W takich wypadkach znalazca zobowiązany jest oddać rzecz znalezioną do zarządcy budynku lub pomieszczenia bądź zarządcy środka transportu publicznego. Starostwo nie przyjmie także rzeczy, której cechy zewnętrzne lub umieszczone w niej znaki szczególne wskazują, że stanowi ona sprzęt lub ekwipunek wojskowy, oraz w razie znalezienia dokumentu wojskowego, a w szczególności legitymacji, książeczki lub zaświadczenia wojskowego, kart powołania albo mapy wojskowej. Znalazca powinien oddać znalezioną rzecz lub dokument najbliższej jednostce Policji. Trafić tam muszą również rzeczy, których posiadanie wymaga szczególnego zezwolenia organów państwowych, jak broń, amunicja, materiały wybuchowe, aparatura radiowo-nadawcza oraz znalezione dowody osobiste, tymczasowe zaświadczenia tożsamości, paszporty i dokumenty podróży.W Biurze Rzeczy Znalezionych stargardzkiego MPK również znajduje się kilka przedmiotów, które mogą być wartościowe dla ich właścicieli. 24 lipca 2014 roku znaleziono czarny portfel, w którym był m.in. bilet miesięczny na trasę Barzkowice-Stargard-Barzkowice, 19 września 2014 roku w autobusie linii nr 4 na trasie Reptowo-Stargard znaleziona została kurtka skórzana, 14 października 2015 roku w autobusie pozostawioną kulę inwalidzką, 9 stycznia 2016 roku w autobusie linii nr 8 znaleziono telefon komórkowy marki LG, 21 stycznia 2016 roku w autobusie linii nr 18 znaleziono czerwoną torebkę, 19 stycznia 2016 roku w autobusie linii nr 22 znaleziono telefon komórkowy, a 22 stycznia 2016 roku w autobusie znaleziono telefon komórkowy Alcatel z uszkodzonym ekranem dotykowym. 

Rzeczy można odebrać w Miejskim Zakładzie Komunikacji przy ul. Składowej 1 pok. 1 w poniedziałki od 7 do 16 i od wtorku do piątku od 7 do 15. Pasażer, który znalazł rzecz w autobusie powinien oddać ją kierowcy autobusu lub w biurze rzeczy znalezionych przewoźnika. Znalazcy przysługuje prawo sprawdzenia, czy kierowca autobusu przekazał znalezioną i otrzymaną od niego rzecz do biura rzeczy znalezionych przewoźnika. Osoba poszukująca rzeczy zgubionej w autobusie w dniu, w którym zgubiła rzecz, może kontaktować się z dyspozytorem pod numerem telefonu 91 573 13 82, a następnego dnia po zgubieniu rzeczy w autobusie, po jej odbiór lub w celu uzyskania informacji o rzeczach znalezionych należy kontaktować się z biurem rzeczy znalezionych przewoźnika pod numerem telefonu 91 573 22 13 wew. 42.

[mm/Dziennik Stargardzki]KUPUJ Z CENEO.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages