>> Powstaną nowe miejsca parkingowe na os. Tysiąclecia - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 9 stycznia 2018

>> Powstaną nowe miejsca parkingowe na os. Tysiąclecia

18 miejsc postojowych powstanie w tym roku na osiedlu Tysiąclecia w Stargardzie. W Urzędzie Miejskim odbyły się konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie.Teren przyszłej inwestycji znajduje się na terenie zielonym za dawnym sklepem SDH, przy którym obecnie m.in. parkują busy. W konsultacjach wziął udział zaledwie jeden mieszkaniec. Nie znaczy to jednak, że mieszkańcy nie są zainteresowani zagospodarowaniem tego terenu. Miejsc do parkowania na tym obszarze wciąż brakuje.

Projektant Przemysław Gardas, który opracowuje dokumentację, przedstawił rozwiązania budowlane dla projektu. Koncepcja zakłada wykonanie za dawnym terenem sklepu SDH, 18 miejsc postojowych prostopadłych do osi jezdni (w tym 2 dla pojazdów osób niepełnosprawnych). Założono wykonanie nawierzchni parkingów z betonowych płyt ażurowych. Stanowiska będą rozdzielone kostką betonową - czerwoną. W ramach zadania zostanie wykonany również chodnik z kostki betonowej doprowadzający do nowych miejsc postojowych. Przy realizacji inwestycji zaplanowano do wycinki krzewy tworzące obecnie żywopłot. W zamian, zostaną nasadzone w formie żywopłotu nowe krzewy, które będą oddzielać miejsca postojowe od budynku mieszkalnego. W ramach inwestycji nie będą wycinane żadne drzewa.

Obecny na konsultacjach mieszkaniec nie wniósł żadnych uwag do projektu i zaakceptował pozytywnie przedstawioną propozycję wykonania miejsc postojowych.


Realizacja inwestycji zaplanowana jest w 2018 r.


[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages