>> Pierwsza rocznica śmierci Prezydenta Pajora - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 16 stycznia 2018

>> Pierwsza rocznica śmierci Prezydenta Pajora

18 stycznia 2017 roku zmarł prezydent Stargardu Sławomir Pajor. W pierwszą rocznicę w mieście odbędą się uroczystości upamiętniające Prezydenta. Program obchodów jest bardzo podniosły.W czwartek 18 stycznia w samo południe, w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. W jej trakcie zostanie rozpatrzona tylko jedna uchwała, w sprawie pośmiertnego nadania Sławomirowi Pajorowi Medalu Zasłużony dla Miasta Stargardu.

Po tym, goście, radni, a także przedstawiciele samorządów i instytucji oraz mieszkańcy udadzą się na Cmentarz Komunalny przy ul. Kościuszki, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości przy grobie ś.p. Prezydenta.

O 16.00 w Kolegiacie p.w. NMP odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Sławomira Pajora. Natomiast o 18.00 w Stargardzkim Centrum Kultury, na Dużej Scenie rozpocznie się „Koncert Prezydencki” w wykonaniu muzyków Camerata Stargard. Będzie to zarazem koncert inaugurujący działalność stargardzkiej orkiestry.  W programie z utworami J.S. Bacha, M. Karłowicza i F. Chopina zagrają też instrumentaliści: skrzypaczki Joanna Kreft i Julia Iwanciw oraz pianista Artur Haftman. Szczegółowy program jest na stronie SCK.

Bilety w formie bezpłatnych wejściówek zostały już wydane mieszkańcom oraz gościom.

W związku z ogromnym zainteresowaniem Miasto Stargard będzie relacjonować koncert na żywo. Przekaz wideo będzie dostępny pod tym linkiem.


Fragmenty koncertu będzie też emitowało na żywo Twoje Radio 90,3 FM.  

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages