>> Os. Tysiąclecia: Parkowanie to ogromny problem - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 21 grudnia 2017

>> Os. Tysiąclecia: Parkowanie to ogromny problem

Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia po raz kolejny zwracają uwagę na problem, jaki mają z zaparkowaniem samochodów w pobliżu swoich mieszkań. 3 stycznia w Urzędzie Miejskim odbędą się konsultacje w tej sprawie.

Twój Pasaż Finansowy

           
Mieszkańcy osiedla wielokrotnie zwracali się do Urzędu Miasta z prośbą o pomoc w załatwieniu problemu parkowania w tej okolicy. Wprowadzane zmiany nie dały oczekiwanych efektów, więc ponownie poprosili radną Rady Miejskiej Krystynę Smolarek o wstawienie się w ich imieniu u Prezydenta Miasta. Radna skierowała do Rafała Zająca interpelację, w której napisała, że mieszkańcy nie mają możliwości znalezienia miejsca postojowego na Osiedlu Tysiąclecia. Największy problem jest z zaparkowaniem pojazdów między budynkami nr 2 i 3. - Proponuję budowę miejsc postojowych na terenie miejskim, zielonym, który wymaga pielęgnacji, m.in. koszenia traw, podkaszania krzewów i często jest zaśmiecany- mówi Krystyna Smolarek. Radna poprosiła również o wymianę oświetlenia wzdłuż budynku nr 3, ponieważ na zapleczu klubów Mango i The Club jest ciemno i bardzo niebezpiecznie.
           
Rafał Zając, Prezydent Stargardu poinformował, że przeprowadzono analizę układu drogowego oraz rozmieszczenia miejsc parkingowych w rejonie Osiedla Tysiąclecia. W wyniku analizy potwierdzono, że istnieje możliwość wykonania dodatkowych zatok parkingowych na terenie działki 555/41 położonej w obrębie 10 miasta Stargard stanowiącej ulicę Osiedle Tysiąclecia. - W związku z powyższym zostanie niezwłocznie zlecone opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowych zatok parkingowych na wysokości budynków numer 2 i 3, w lokalizacji o której mowa w interpelacji, a w następnej kolejności jej realizacja- mówi Rafał Zając. Prezydent dodaje również, że zostanie przeprowadzona analiza stanu istniejącego oświetlenia ulicznego na Osiedlu Tysiąclecia, a w szczególności na zapleczu lokali rozrywkowych, po której będzie można zaplanować szczegółowe działania mające na celu optymalizację oświetlenia ulicznego w tym rejonie miasta.
           
Obecnie trwa już opracowywanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą "Budowa miejsc postojowych w rejonie osiedla Tysiąclecia w Stargardzie". 3 stycznia w godzinach od 15 do 15.45 w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17 (pokój 111) odbędzie się spotkanie z projektantem, na które Miasto zaprasza mieszkańców. Podczas konsultacji będzie można zapoznać się z propozycjami projektanta dotyczącymi wykonania miejsc postojowych na osiedlu Tysiąclecia. Chodzi o teren zielony za dawnym sklepem SDH, przy którym obecnie m.in. parkują busy.
           

Miejmy nadzieję, że te działania w niedalekiej przyszłości przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców osiedla oraz pozwolą im bez większych problemów zaparkować swoje auto niedaleko miejsca zamieszkania. 

[mm/Dziennik Stargardzki]
txt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages