>> Kierowcy przesadzają z prędkością na Racławickiej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 4 grudnia 2017

>> Kierowcy przesadzają z prędkością na Racławickiej

Mieszkańcy ulicy Racławickiej skarżą się, że po jej wyremontowaniu pojawiło się dużo samochodów, które przekraczają prędkość. Proponują montaż progów zwalniających, ale miasto na tę propozycję nie przystało.


           
Małgorzata Rybicka, Radna Rady Miejskiej w Stargardzie w imieniu mieszkańców poruszyła sprawę szarżujących kierowców na ulicy Racławickiej. - Ulica Racławicka, która w wyniku remontu otrzymała nową i równą nawierzchnię, stała się ulicą przelotową do centrum miasta o dużym natężeniu ruchu pojazdów- tłumaczy Małgorzata Rybicka. Pomimo, iż jest krótka, kierowcy rozwijają duże prędkości. Największe natężeniu ruchu jest w godzinach wieczornych. Kierowcy taksówek jadąc skrótem do centrum traktują ten odcinek jak autostradę. Generuje to duży hałas i zagrożenie dla mieszkańców tej ulicy- dodaje radna.
txt

Zwróciła się również do Prezydenta Miasta z pytaniem czy istnieje możliwość zainstalowania dwóch progów zwalniających o płynnym najeździe i zjeździe, wykonanych z kostki betonowej, bez progów podrzutowych. - Każde możliwe rozwiązanie, które zdyscyplinuje kierowców, a nie będzie generowało zwiększonego poziomu hałasu i drgania podczas hamowania pojazdów, przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców tej ulicy- mówi Małgorzata Rybicka. Poprosiła również, by do czasu realizacji przedsięwzięcia podjąć działania zapobiegawcze i zainteresować sprawą Komendę Powiatową Policji.
           
W odpowiedzi na zażalenie mieszkańców Prezydent Stargardu Rafał Zając informuje, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom na ul. Racławickiej wprowadzona została strefa ograniczonej prędkości do 40 km/h (znaki B-43). - Zamontowanie progów zwalniających na ulicach rzeczywiście powoduje zmniejszenie prędkości, ale jest również uciążliwe dla mieszkańców ze względu na hałas wynikający z hamowania, przejazdu przez próg oraz ruszania- tłumaczy Rafał Zając. W miejscu zamontowania progu zwalniającego występuje również zwiększona emisja spalin samochodowych, co wpływa niekorzystnie na środowisko. Dodatkowo próg zwalniający utrudnia dojazd do posesji pojazdom służb ratunkowych, karetek pogotowia, policji czy straży pożarnej.


W związku z powyższym ze względu na wprowadzone ograniczenie prędkości nie planujemy dodatkowo montaży progów zwalniających na ul. Racławickiej- dodaje Prezydent Miasta. Rafał Zając informuje również, że miasto zwróci się do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z prośbą o zwiększenie częstotliwości kontroli prędkości na przedmiotowej ulicy. Na razie to chyba jedyna forma zdyscyplinowania kierowców, którzy na nowym odcinku ulicy pozwalają sobie na zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Być może kilka mandatów sprawi, że przejeżdżając w tej okolicy kierowcy będą ściągali nogę z gazu.

[mm/Dziennik Stargardzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages