>> Rowerzyści wykręcili kilometry - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 27 listopada 2017

>> Rowerzyści wykręcili kilometry

Rowerzyści z całej Polski przejechali ponad 55 milionów kilometrów w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”. Stargardzianie również bardzo aktywnie zaangażowali się w tą akcję.  


           
Mieszkańcy prawie 1200 miejscowości, przez pięć miesięcy, brali udział w rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Teraz do pięciu zwycięskich miast zawita Allegro Tech Days. A dane, zebrane w trakcie 6 lat trwania kampanii, posłużą programistom podczas serii hackathonów do stworzenia portalu, który ułatwi samorządom rozwój infrastruktury rowerowej.

Zwycięzcy tegorocznej rywalizacji i jednocześnie najbardziej rowerowe miasta w Polsce to Pabianice, Warszawa, Międzychód, Lublin i Poznań. To właśnie mieszkańcy tych miast przejechali w kampanii najwięcej kilometrów na rowerach. Ale łączny wynik wszystkich jest imponujący i rekordowy! Ponad 55 milionów kilometrów. Swoją cegiełkę do akcji dorzucili także stargardzcy rowerzyści, którzy podczas całej kampanii przejechali w sumie 10 206 kilometrów. Dało to naszemu miastu 136 miejsce w ogólnym zestawieniu 1194 miejscowości. - Te kilometry są dowodem na to, że rower stał się dla nas jednym z podstawowych środków transportu. A nasza kampania to dodatkowe źródło motywacji. Każdego dnia, w różnych zakątkach kraju, tysiące rowerzystów wsiadało na swoje dwa kółka i rywalizowało o kilometry dla swojego miasta- mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet. - W tegorocznej edycji kampanii mieliśmy kilku partnerów technologicznych, dzięki czemu każdy mógł korzystać ze swojej ulubionej aplikacji mobilnej, co z kolei zaowocowało większym zaangażowaniem i lepszym wynikiem finalnym dla poszczególnych miast- dodaje.
           
W sukcesie “Kręć kilometry po technologię” swój duży udział ma też ponad 50 partnerów społecznych, którzy w wielu polskich miastach organizowali wspólne kręcenie kilometrów - codzienne, weekendowe, a nawet nocne! - Kampania "Kręć Kilometry po technologię" to fantastyczne narzędzie integracji lokalnych społeczności, nie tylko organizacji rowerowych. To dodatkowa motywacja i identyfikacja ludzi z Ich miejscem zamieszkania i świetna, bo niesamowicie pozytywna, rywalizacja między miastami. Dodatkowym efektem tej rywalizacji będzie zbiór unikatowych danych o aktywnościach rowerzystów z całej Polski - mówi Joanna Nowaczyk, zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich.
           

Nagroda, czyli wydarzenie Allegro Tech Days, zawita teraz do pięciu zwycięskich miast. To święto technologii ze strefą testów najnowszych wynalazków, w tym pojazdów elektrycznych, bezpłatnymi warsztatami dla dzieci z programowania i pokazami robotów. Kampania „Kręć kilometry po technologię” pokazuje, jak rozwiązywać problemy społeczne związane z infrastrukturą rowerową, wykorzystując do tego nowoczesną technologię. Fundacja Allegro All For Planet udostępni publicznie dane zebrane w trakcie sześciu edycji kampanii, by ułatwić planowanie polityki rowerowej w polskich miastach. I pokazać między innymi, gdzie brakuje ścieżek, parkingów, jakie są preferencje rowerzystów w zakresie korzystania z „dwóch kółek”. W powstanie innowacyjnego portalu internetowego zaangażowani będą młodzi programiści z całej Polski.  - Fundacja Allegro All For Planet od 9 lat podejmuje działania zmierzające do poprawy infrastruktury rowerowej. W całej Polsce można znaleźć już prawie 3 tys. miejsc parkingowych dla rowerów, które były nagrodą w poprzednich edycjach kampanii. W tym roku chcemy w celach społecznych wykorzystać naszą wiedzę. Dlatego za kilka miesięcy przekażemy samorządowcom, aktywistom rowerowym i organizacjom społecznym unikatowe narzędzie, które pomoże im w codziennej pracy. To gigantyczna baza danych o zwyczajach rowerowych Polaków. Chcemy, by ta wiedza pomogła w lepszym planowaniu lokalnych inwestycji i poprawie infrastruktury. Dzielimy się tą wiedzą, by miasta były jeszcze bardziej przyjazne rowerzystom- zaznacza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

[źródło: mm/Dziennik Stargardzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages