>> IŃSKO: Rusza przebudowa drogi nr 151 - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 29 listopada 2017

>> IŃSKO: Rusza przebudowa drogi nr 151

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wykonawcę przebudowy drogi wojewódzkiej nr 151 przez Ińsko w kierunku Ciemnika. Dzięki temu główna arteria przelotowa w mieście zyska nową infrastrukturę i nawierzchnię.


Firma PRD Nowogard wygrała przetarg nieograniczony na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Ińsko-Recz etap I odcinek Ińsko- Ciemnik. Zaoferowana cena 15 543 577,81 zł była najniższa. Do przetargu stanęła również firma Maldrobud oferując 17 329 262,57 zł, STRABAG z kwotą 17 743 146,50 oraz EUROVIA Polska proponując 18 262 287,89 zł za remont drogi. Wszyscy zaoferowali dwa lata gwarancji na swoje prace.
           
Urząd Miejski w Ińsku informuje, że przetarg to finalizacja rozmów Burmistrza Ińska Jacka Liwaka, jakie toczył z Wicemarszałkami Województwa Zachodniopomorskiego Tomaszem Sobierajem i Jarosławem Rzepą oraz Dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Michałem Żuberem. - Dzięki staraniom Burmistrza Jacka Liwaka, w Ińsku prócz przebudowy ulic Armii Krajowej oraz Henryka Sienkiewicza, powstaną dwa ronda, nowe chodniki, oświetlenia oraz ścieżka rowerowa od nowego ronda przy poczcie do Rybionka- informują urzędnicy.
           
Przebudowa 6,9-kilometrowego odcinka DW nr 151 Ińsko-Ciemnik będzie pierwszym etapem zadania pod nazwą "Przebudowa DW nr 151 na odcinku Ińsko-Recz". Aktualnie droga posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m, która na 3,2-kilometrowym odcinku miejskim posiada spękania, wyboje i wyłomy. Odcinek pozamiejski znajduje się w lepszym stanie technicznym dzięki wykonanej kilka lat temu nakładce asfaltowej. Istniejące chodniki posiadają zapadnięcia i spękania elementów nawierzchniowych. W koronie drogi rosną drzewa, które stanowią zagrożenie dla podróżujących. Na przewidzianym do przebudowy odcinku, droga zostanie poszerzona do 7 m. Zadanie obejmuje również budowę ciągu pieszo-rowerowego i rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Bohaterów Warszawy, Armii Krajowej i Henryka Sienkiewicza w Ińsku do początku inwestycji, czyli granicy miasta, wprowadzenie elementów spowalniających ruch samochodowy na wlotach do miejscowości i na przejściach dla pieszych, przebudowę i budowę skrzyżowań i zjazdów, budowę zatok autobusowych, wprowadzenie nowego oznakowania drogi wraz z oświetleniem dodatkowych odcinków drogi. Przebudowane zostaną również dwa przepusty.


           


Droga wojewódzka nr 151 to trasa prowadząca ze Świdwina do Gorzowa Wielkopolskiego. W minionej perspektywie unijnej, czyli w latach 2007-2013, ZZDW realizował na tej trasie dwa projekty. Przebudowano wówczas 10-kilometrowy odcinek Węgorzyno-Ińsko, przebiegający przez malownicze tereny Ińskiego Parku Krajobrazowego oraz 8,7-kilometrowy odcinek Choszczno-Pełczyce. Całkowita wartość obu inwestycji wyniosła 28,1 mln zł. W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, ZZDW zaproponował przebudowę dwóch kolejnych odcinków DW nr 151: Ińsko-Recz i Świdwin-Łobez. Po decyzji radnych, dotyczącej pierwszego z tych tematów, ZZDW mógł ogłosić przetarg na jego realizację.. Zgodnie z jego założeniami roboty drogowe mają zostać zakończone do 30 września przyszłego roku.

[źródło: mm/Dziennik Stargardzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages