>> Elektryk w Straży Miejskiej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 21 listopada 2017

>> Elektryk w Straży Miejskiej

Nissan eNV 200 Evalia – to całkowicie elektryczny pojazd, którym już w tym miesiącu będą poruszać się po Stargardzie miejscy strażnicy. To drogi, lecz niesamowicie wydajny w eksploatacji samochód. Koszt przejechania 100 kilometrów to zaledwie 5-6 złotych.Auto za blisko 138 000 zł w 50% jest dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Cena pojazdu może wydawać się wysoka, lecz warto zauważyć, że rocznie na paliwie, oleju, filtrach zaplanowano oszczędności w wysokości 10 000 zł w porównaniu z klasycznym, standardowym samochodem.

Zakup zwróci się nam w ciągu kilku lat. Dostawcą auta jest Nissan Polmotor Szczecin, który złożył najatrakcyjniejszą ofertę. Nasz elektryk będzie miał najbogatszą wersję wyposażenia, m.in. kamerę cofania, dużą nawigację. Aktualnie pojazd jest przystosowywany do funkcji radiowozu, czyli pojazdu uprzywilejowanego. Jest oklejany symbolami Straży Miejskiej, montowane są sygnały świetlne (koguty) i dźwiękowe - mówi komendant Wiesław Dubij.Nissan będzie służył do codziennej służby, patrolowania miasta, ulic, osiedli oraz parków miejskich. Nowy pojazd jest całkowicie elektryczny. Zasięg na pełnym akumulatorze to ok. 170 km, co spokojnie wystarczy na dwie zmiany pracy strażników. Ładowanie będzie trwało 10 godzin. Co ważne będzie mogło odbywać się w garażu ze zwykłego gniazda o napięciu 230V.

- Jeszcze w przyszłym roku będziemy chcieli zakupić naścienny box do szybszego ładowania, o mocy 6,6KW. Wówczas pełne ładowanie auta będzie trwało około 4 godzin – dodaje komendant Dubij. Słupek szybkiego ładowania planowany jest też przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Wówczas ładowanie baterii samochodowych będzie trwało do 25 minut.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages