>> Ilu milionerów mieszka w Stargardzie? - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 30 października 2017

>> Ilu milionerów mieszka w Stargardzie?

Urząd Skarbowy w Stargardzie podsumował tegoroczną kampanię podatkową. Ze złożonych zeznań wynika, że w naszym mieście mieszka 42 milionerów. To o 3 milionerów mniej niż w zeszłym roku.

           
Tomasz Zapor, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stargardzie informuje, że do tutejszego urzędu wpłynęło 51 715 zeznań podatkowych, dotyczących rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok. Urząd Skarbowy ma 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności tego podatku, na zweryfikowanie danych dotyczących wypełnienia przez podatników obowiązku złożenia zeznania rocznego. Kara za niezłożenie zeznania rocznego lub niezłożenie zeznania w terminie ustawowym, mieści się w przedziale kwot od 185 zł do 3700 zł, a w przypadku przestępstwa skarbowego nawet do 37 000 zł.
           
Z danych dotyczących zeznań rocznych, złożonych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok zewidencjonowano 42 zeznania, w których wykazano dochód powyżej 1 miliona złotych, a największy dochód jednej osoby wyniósł 6 867 513 zł. Liczba milionerów zmniejszyła się o 3 osoby w porównaniu do zeszłego roku, ale największy dochód wzrósł o prawie 2 miliony złotych, ponieważ w zeszłym roku wynosił 4 943 924 zł. Nie wszyscy podatnicy wykazujący dochód w tej wysokości prowadzą działalność gospodarczą, ale niektórzy zarabiają również pracując na etacie. Największa kwota nadpłaty, wynikająca ze złożonych zeznań PIT za 2016 rok to kwota 273 149 zł. Najwięcej podatku do zapłaty będzie miał stargardzianin, który winien jest Urzędowi Skarbowemu aż 897 267 zł.
           

Z analiz skarbówki wynika, że rośnie dobroczynność stargardzian. Podatnicy Urzędu Skarbowego w Stargardzie wykazali się wielkim sercem i przekazali 1 procent podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego w łącznej kwocie 1 339 275 zł. Niestety to ponad 100 tysięcy złotych mniej niż przed rokiem. 

[źródło: mm/Dziennik Stargardzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages