>> Reklamy zasłaniają miejskie widoki - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 15 września 2017

>> Reklamy zasłaniają miejskie widoki

Mieszkańcy miasta informują, że przez szyby autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji nic nie widać, ponieważ są zaklejone reklamami. Czy znikną one z pojazdów całkowicie?
           


Do radnego Rady Miasta Mariusza Smugi podczas dyżuru zgłosił się mieszkaniec, który poprosił o interwencję w sprawie reklam na szybach miejskich autobusów. - O ile na co dzień nie ograniczają one widoczności, to w czasie deszczu pojawia się problem z rozpoznaniem ulicy poprzez zamokniętą reklamę- opowiedział mieszkaniec. Zaproponował również, by nie zaklejano szyb pojazdów w całości. Radny Mariusz Smuga zwrócił się do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Stargardzie z pytaniem czy zarząd spółki widzi rozwiązanie w tym temacie.
           
Jan Gumuła, Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Stargardzie informuje, że spółka świadczy usługę polegającą na obwożeniu materiałów reklamowych umieszczonych na zewnętrznych bocznych powierzchniach autobusów oraz z tyłu pojazdu. Zgodnie z przyjętymi zasadami materiały reklamowe mogą zostać umieszczone na tylnej powierzchni autobusu wraz z szybą, lewej bocznej powierzchni autobusu (strona bez drzwi) wraz z szybą oraz prawej bocznej powierzchni autobusu (strona z drzwiami) bez możliwości naklejania na szyby. - Miejski Zakład Komunikacji w Stargardzie posiada obecnie 34 autobusy. Reklama na zewnętrznych bocznych powierzchniach eksponowana jest na 9 autobusach, z czego na 4 autobusach zostało dopuszczone naklejanie materiałów reklamowych na szybach po prawej stronie między drugimi, a trzecimi drzwiami. Powyższe wynika z faktu zawarcia umowy długoterminowej, podpisanej przed uregulowaniem zasad eksponowania reklam na autobusach. Po zakończeniu okresu obowiązywania umów materiały reklamowe zostaną usunięte z szyb po prawej stronie autobusów- mówi Jan Gumuła.
           
Dyrektor stargardzkiego MZK poinformował również, że materiały reklamowe naklejane na szybach z lewej i tylnej strony autobusu wykonane są ze specjalnej folii PCV typu One Way Visio. Folia ta ma strukturę podobną do plastra miodu, posiada ścianki z przeźroczystymi otworkami. - Po wyklejeniu takiej folii na szybie tworzy ona efekt lustra weneckiego, czyli z zewnątrz widać tylko powierzchnię z nadrukowaną grafiką, a z wewnątrz widać wszystko, tylko nieco ciemniej. Folie naklejane na autobusach posiadają współczynnik przepuszczalności światła na poziomie 45 procent. Takie rozwiązanie latem w okresie wysokich temperatur otoczenia powoduje efekt schłodzenia wnętrza autobusu o kilka stopni, dając pasażerom wrażenie wyższego komfortu jazdy- dodaje dyrektor.
           

Z informacji dyrektora MZK wynika, że rozpoznanie ulicy z wnętrza autobusu jest utrudnione jeszcze tylko w czterech pojazdach, na których umieszczone są reklamy z podpisanych długoterminowych umów. Po ich wygaśnięciu wszystkie autobusy powinny mieć niezasłonięte szyby po prawej stronie z drzwiami, przez które pasażerowie bez problemu będą mogli rozpoznać część miasta, w której aktualnie się znajdują. 

[mm/Dziennik Stargardzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages