>> Tysiąclecia pod okiem kamer - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 11 sierpnia 2017

>> Tysiąclecia pod okiem kamer

Od dziś funkcjonuje monitoring na osiedlu Tysiąclecia. Cztery wysokiej jakości kamery HD znajdują się na każdym z czterech budynków. Teraz łatwiej będzie policjantom i straży miejskiej ustalić sprawców wykroczeń i przestępstw, natomiast mieszkańcy powinni czuć się dużo bezpieczniej.


  
Monitoring na osiedlu był konieczny. Od lat apelowali o jego montaż mieszkańcy. Często dochodzi tutaj do drobnych przestępstw, bójek, wykroczeń, a także zakłócania porządku i ciszy nocnej. Pobliskie lokale gastronomiczne, a także tranzytowy charakter osiedla Tysiąclecia sprzyjają tym niepożądanym zachowaniom.


Dzięki monitoringowi jest teraz możliwość całodobowej obserwacji wraz z automatyczna rejestracją obrazu. Cztery kamery rejestrujące obraz w jakości HD znajdują się na budynkach i są skierowane tak, aby obejmowały najbardziej newralgiczne obszary osiedla. Kamery są sterowane zdalnie. Obraz przesyłany jest drogą radiową. Wykonawcą monitoringu jest firma KT-System ze Szczecina. Koszt inwestycji to 43 970 zł. Dostęp do obrazu z kamer przez całą dobą mają stargardzcy policjanci i strażnicy miejscy.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages