>> Nie będzie odkomarzania w Stargardzie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 10 sierpnia 2017

>> Nie będzie odkomarzania w Stargardzie

Brak sprzyjających warunków pogodowych, deszcz, spowodował przesunięcie akcji odkomarzania w Stargardzie. Akcja miała odbywać się przez trzy dni w godzinach rannych i wieczornych w parkach miejskich i miejscach wzmożonego występowania insektów.
- Na razie pozostaje nam przede wszystkim używanie środków indywidualnej ochrony. Opryskiwanie komarów przy deszczu jest bezskuteczne. Środek działa wyłącznie na dojrzałe osobniki. Musimy poczekać na zmianę aury – mówi Waldemar Kolasiński, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Stargardzie.

Indywidualną ochronę należy stosować w najbliższym otoczeniu, w domu, w ogrodzie. Pamiętajmy o tym, aby usuwać z ogrodów pojemniki, puszki, naczynia mogące przypadkowo gromadzić wodę deszczową stanowiącą dogodne miejsce do wylęgu komarów. Wskazane jest też przykrywanie beczek i dużych pojemników służących do gromadzenia wody deszczowej, aby ograniczyć samicom komarów dostęp do powierzchni wody, gdzie mogą złożyć jaja. W przypadku oczek wodnych należy pamiętać o regularnej wymianie wody lub wprowadzaniu do nich komarożernych gatunków ryb (karaś, jaź, wzdręga, słonecznica). Bardzo dobre efekty daje również utrzymanie we właściwym stanie terenów zielonych poprzez systematycznie wykaszanie wysokich traw, które stanowią siedliska bytowania dorosłych postaci komarów.


Prace związane z odkomarzaniem mogą potrwać nawet trzy dni. Wykonywać je będzie firma specjalistyczna posiadająca kwalifikacje i dysponująca odpowiednim, wymaganym sprzętem. Prace będą przeprowadzane w godzinach porannych 4.00-8.00 oraz wieczornych 20.00-22.00, lecz wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

2 komentarze:

  1. Dobrze znaliscie prognozy pogody wiec wiadomym było ze akcja się nie powiedzie .
    O jakiś miesiec za późno się obudziliscie conajmniej .
    Macie mieszkańców tego miasta za debili ....

    OdpowiedzUsuń

Post Bottom Ad

Pages