>> Wiemy, co powstanie niedaleko Tesco - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 10 lipca 2017

>> Wiemy, co powstanie niedaleko Tesco

Na terenach niedaleko hipermarketu Tesco przy ul. Szczecińskiej 81 prowadzone były w ostatnim czasie roboty ziemne. Prawdopodobnie związane były z uporządkowaniem terenu do sprzedaży. Nas zastanowiła inna inwestycja. W 2014 roku Enea Operator Sp. z o.o. poinformowała, że zamierza zbudować nową siedzibę na wjeździe do Stargardu. Od zapowiedzi minęły już trzy lata, więc zapytaliśmy przedstawicieli firmy o tą inwestycję.
             
W 2014 roku Enea Operator Sp. z o.o. wybrała projekt siedziby jednostek organizacyjnych spółki autorstwa pracowni Art Projekt i poinformowała, że rozpoczęła procedurę uzyskania zezwolenia na budowę oraz wykonania projektu wykonawczego. Zakres kompleksowego projektu budowlanego, wykonawczego oraz wykończenia wnętrz obejmował budowę zespołu obiektów biurowo-socjalnych, technicznych i garażowych wraz z zagospodarowaniem terenu na działce zlokalizowanej przy tzw. Rejonie Wysokich Napięć zlokalizowanego przy wjeździe do Stargardu od strony Szczecina. Głównym obiektem definiującym charakter przestrzeni projektowanego założenia urbanistycznego jest trzykondygnacyjny budynek biurowy zlokalizowany równolegle do ul. Szczecińskiej. Biurowiec zawiera w sobie funkcje pomieszczeń biurowo-administracyjnych, socjalno-szatniowych oraz obsługi klienta i pomieszczeń zarządu. W części tylnej działki zlokalizowano obiekty techniczne i garażowe oraz magazyny i wiaty. Przy budynkach ma znaleźć się 91 miejsc parkingowych.
            
W ostatnim czasie spółka przeszła reorganizację, a część świadczonych usług została przeniesiona do Poznania. Ponieważ od zapowiedzi budowy nowej siedziby minęły już trzy lata, postanowiliśmy się dowiedzieć czy firma nadal planuje jej budowę przy ul. Szczecińskiej, czy już wycofała się z tego pomysłu. Sylwia Rycak, Regionalny Rzecznik Prasowy Enea Operator Sp. z o.o. informuje, że prace budowlane nowej siedziby Rejonu Dystrybucji Stargard planowane są od 2020 roku. Inwestycja ta ujęta została w planie rozwoju na lata 2020-2022 zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Cykl budowlany zakładany w projekcie przewiduje ukończenie budowy w ciągu trzech lat. - Enea Operator w pierwszej kolejności realizuje inwestycje związane z modernizacją infrastruktury elektroenergetycznej, dzięki którym wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne oraz pewność nieprzerwanych dostaw energii- dodaje Sylwia Rycak.


Wygląda na to, że na nową siedzibę energetycznej firmy będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej kolejne trzy lata. Zapowiedzi jej powstania w rejonie ronda przy hipermarkecie Tesco, budowa nowej stacji paliw BP, zagospodarowanie kolejnej działki na sprzedaż tuż obok oraz nieoficjalne zapowiedzi powstania w tym rejonie restauracji fast food KFC sugerują, że w najbliższych latach tą część miasta czeka spore ożywienie.

[mm/Dziennik Stargardzki] 

1 komentarz:

  1. Boże wszytko kopiowane, nic swojego na tej stronie. Po co to robić?

    OdpowiedzUsuń

Post Bottom Ad

Pages