>> Trzeba złożyć nowy wniosek o 500+ - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 19 lipca 2017

>> Trzeba złożyć nowy wniosek o 500+

1 października 2017 r. rozpoczyna się nowy okres programu "Rodzina 500+". Aby nadal otrzymać świadczenie 500+ należy złożyć wniosek. Można to zrobić już od 1 sierpnia br. Wniosek składa się bezpośrednio w gminie, w której zamieszkujemy lub przez internet.Jeśli złożymy kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata za październik nastąpi do 31 października tego roku.

W przypadku, gdy złożymy wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 do 31 września danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za październik i listopad nastąpi nie później, niż do 30 listopada tego roku.

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 października do 31 października danego roku, ustalenie oraz wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później, niż do 31 grudnia tego roku.


Szczegółowe informacje na temat składania wniosków i programu dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce „Rodzina 500+”
W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiona została też infolinia 91 43 03 030. Infolinia dotycząca programu „Rodzina 500+" działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-15.00.

[źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages