>> Stargard jeszcze bliżej Iny - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 8 lipca 2017

>> Stargard jeszcze bliżej Iny

Środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego pomogą władzom miejskim w Stargardzie w zagospodarowaniu terenów przyległych do rzeki Iny. Inwestycja zakłada powstanie nowoczesnej infrastruktury turystyki i rekreacji. Podpisanie umowy uruchamiającej wsparcie zaplanowano na poniedziałek, 10 lipca 2017 roku w Stargardzie. W uroczystości udział wezmą marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Rafał Zając.

fot. Tadeusz Surma

Z unijną pomocą na Inie wybudowane zostaną pomosty, a także zagospodarowany zostanie teren przyległy do rzeki, gdzie m.in. ustawione będą tablice informacyjne i ostrzegawcze znakujące szlak kajakowy. Ponadto inwestycja uwzględnia przebudowę alejek parkowych wzdłuż ulicy M. Skłodowskiej-Curie i w Parku Zamkowym oraz budowę trasy dla cyklistów właśnie od ulicy M. Skłodowskiej-Curie do ul. Popiela. Całość projektu dopełni oświetlenie ciągów pieszo-rowerowych i montaż siłowni plenerowej w Parku Jagiellońskim.

Realizacja inwestycji przewidziana została od grudnia 2016 do września 2018 roku. Urząd Miejski w Stargardzie oszacował jej koszt na prawie 2,3 mln zł. Dofinansowanie z RPO WZ 2014-2020 wyniesie ponad 1,1 mln zł. Projekt będzie realizowany w ramach 4 Osi Priorytetowej „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.9 „Rozwój zasobów endogenicznych”.

Umowa, która zostanie podpisana w Stargardzie będzie pierwszą z kolejnego pakietu porozumień z zachodniopomorskimi samorządami, które postawiły na inwestycje w turystykę aktywną i uzdrowiskową. Pod koniec czerwca br. Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie unijne z RPO WZ 2014-2020 dla następnych 17 jednostek. To np. Miasto Świnoujście, Gmina Darłowo, Miasto Koszalin, Gmina Dziwnów, Gmina Barlinek, Gmina Połczyn-Zdrój czy Gmina Kamień Pomorski. W sumie Urząd Marszałkowski przekaże beneficjentom na zaplanowane przez nich zmiany w infrastrukturze ponad 30 mln zł. Pomogą one m.in. w przebudowie parków miejskich, modernizacji promenad, dalszej rozbudowie przystani kajakowych czy budowie kładek spacerowych.

Poniedziałkowa wizyta marszałka województwa w Stargardzie będzie także okazją do podpisania czterech umów na renowację zabytków. Kolejni beneficjenci otrzymają w sumie 63 tys. zł. Fundusze trafią do Krzywnicy, Dolic, Rosowa i Barlinka

Podpisanie umowy na realizację projektu pn. „Stargard nad Iną” oraz umów na zabytki
Poniedziałek, 10 lipca 2017 roku, godzina 13
Stargard, Urząd Miasta, ul. Czarnieckiego 17

[źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages