>> Lato pełne remontów w szkołach - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 17 lipca 2017

>> Lato pełne remontów w szkołach

W kilku przedszkolach i szkołach jednocześnie prowadzone są remonty. – To najlepszy czas na wykonanie modernizacji tych obiektów. Efekty prac, które są zaplanowane na wakacje na pewno pozytywnie zaskoczą kadrę, ale przede wszystkim wychowanków – mówi Ewa Onderek, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.Kwestią kilku najbliższych dni jest rozpoczęcie remontu Przedszkola Miejskiego nr 6. W ramach robót wykonana będzie gruntowna termomodernizacja budynku. Zaplanowano m.in. ocieplenie ścian, wymianę pokrycia dachu oraz okien i drzwi. Ulepszony będzie też system wentylacji i centralnego ogrzewania. Poza tym obiekt zyska nową instalację elektryczną i oświetlenie. 

Co ważne – przy „szóstce” pojawi się instalacja fotowoltaiczna. Cały projekt pochłonie ok. 2 400 000 zł, z czego dofinansowanie to aż ok. 2 020 000 zł. Prace mają być wykonane do końca wakacji. W ramach tego samego projektu w przyszłym roku termomodernizacji poddany będzie budynek Szkoły Podstawowej nr 3. W Szkole Podstawowej nr 1 trwa remont łazienek i malowanie pomieszczeń, w których czas spędzają przedszkolaki. W trakcie naprawy jest też plac zabaw. W „piątce” odnawiany jest parkiet sali gimnastycznej i niecka basenu. W SP nr 6 odbywa się malowanie niemal wszystkich pomieszczeń. Wymieniane są też okna i drzwi. W Gimnazjum nr 1 powstają nowe toalety, a w Gimnazjum nr 3 zaplanowano odświeżanie korytarza i holu. Jak już informowaliśmy – w gimnazjach nr 2 i 4 trwa gruntowna przebudowa w sumie 10 sal, w których prowadzone będzie wychowanie przedszkolne.

W pozostałych placówkach malowane są pomieszczenia, wymieniane podłogi i instalacje elektryczne. Wszystkie roboty mają się zakończyć przed pierwszym dzwonkiem we wrześniu.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages