>> Kiedy rozbudowa obwodnicy Kobylanki? - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 7 lipca 2017

>> Kiedy rozbudowa obwodnicy Kobylanki?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa na drodze ekspresowej S10.


Spośród 5 złożonych ofert została wybrana oferta konsorcjum firm STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. i STRABAG Sp. z o. o. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to w III kwartale tego roku powinna zostać podpisana umowa na realizację tej inwestycji. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie projektów i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, następnie ruszą prace budowlane. Inwestycja powinna zostać ukończona w IV kwartale 2020 roku.

Inwestycja zlokalizowana jest na odcinku drogi krajowej nr 10 łączącym stolicę województwa – Szczecin ze Stargardem, drugim pod względem liczby mieszkańców mieście tej części regionu. W jej ramach powstanie druga (północna) jezdnia obwodnicy miejscowości Kobylanka, Morzyczyn i Zieleniewo o długości 6,4 km, a istniejąca jezdnia zostanie wyremontowana. Przy realizacji obwodnicy w latach 2005-2007 przewidziano rezerwę na drugą jezdnię, w związku z tym wymagana jest budowa tylko jednego wiaduktu w ciągu nowej jezdni i przedłużenia przepustów. Wybudowana zostanie również łącznica relacji Szczecin - Kobylanka na węźle Motaniec oraz równoległa do DK nr 10 droga wspomagająca Niedźwiedź – Zdunowo o długości 3,2 km. Po zakończeniu realizacji tego projektu cały odcinek „dziesiątki” od granicy miasta Szczecina do początku obwodnicy Stargardu zostanie oznakowany jako droga ekspresowa.

[źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad/Oddział w Szczecinie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages