>> Wkrótce nowe mieszkania na os. Lotnisko - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 4 czerwca 2017

>> Wkrótce nowe mieszkania na os. Lotnisko

Dobiega końca budowa budynku przy ul. Tańskiego 6 a, b, c. Powstają w nim 34 mieszkania. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Inwestycja jest realizowana przez Stargardzkie TBS. Miasto Stargard uzyska w wyniku przedsięwzięcia 28 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1.270 m2. - Lokale te zostaną oddane do zasiedlenia osobom uprawnionym do przydziału lokalu mieszkalnego docelowego z mieszkaniowego zasobu Miasta, w szczególności osobom oczekującym na zamianę dotychczas zajmowanego mieszkania komunalnego, które chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe – wyjaśnia Maja Wacławczyk z Wydziału Polityki Społecznej UM. Zasiedlenie mieszkań przewiduje się na przełomie lipca i sierpnia.

Sześć pozostałych mieszkań TBS zamierza przeznaczyć do sprzedaży. – Te mieszkania przy Tańskiego będą w stanie surowym, do wykończenia, po bardzo atrakcyjnej cenie 3700 zł brutto za metr. Dodatkowo każdy kupujący otrzyma komórkę lokatorską w cenie mieszkania – informuje Dariusz Gołuchowski, wiceprezes STBS ds. inwestycyjnych i ekonomicznych.


Inwestycja na Tańskiego jest ostatnią w tym roku realizowaną na osiedlu Lotnisko przez miejską spółkę. Budowa jest finansowana ze środków Miasta, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz STBS. Wsparcie finansowe Banku nie może przekroczyć 1 879 000 zł, tj. 39, 99% kosztów przedsięwzięcia i zostanie udzielone po zakończeniu inwestycji. Warunkiem jego wypłaty jest powiększenie przez Miasto zasobu lokali socjalnych o lokale w liczbie równej liczbie mieszkań powstałych przy udziale wsparcia BGK lub łącznej powierzchni użytkowej, co najmniej równej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań powstałych przy wsparciu BGK.

- Trwa już wydzielanie lokali socjalnych, które wskazywane są do zasiedlenia osobom, które ze względu na niskie dochody nie mają możliwości pozyskania mieszkania w inny sposób, a także osobom, wobec których sąd orzekł eksmisję z dotychczas zajmowanego mieszkania, przyznając im jednocześnie prawo do otrzymania lokalu socjalnego – wyjaśnia Maja Wacławczyk z Urzędu Miejskiego.


Miasto od lat korzysta ze wsparcia finansowego Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę mieszkań. W ostatnich latach w ten sposób dofinansowana została budowa budynków przy ul. Śniadeckiego 7, Śniadeckiego 9, Tańskiego 6 d, e, f. Następnym budynkiem realizowanym przy wsparciu BGK będzie budynek przy ul. Andersa.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]
2014-07 rodzina_tv Image Banner 600 x 580

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages