>> Własny dom? Nie brakuje chętnych - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 4 czerwca 2017

>> Własny dom? Nie brakuje chętnych

Stargard i Kobylanka – te dwie gminy najczęściej wybierano pod budowę domów jednorodzinnych w 2016 roku. W przypadku budynków wielorodzinnych przoduje miasto Stargard. Ruch budowlany nie ominął jednak żadnej z gmin powiatu stargardzkiego.

W 2016 roku w starostwie wydano pozwolenia na budowę 372 budynków jednorodzinnych. Najwięcej osób zdecydowało się na życie w małych miasteczkach i na wsi, wciąż jednak pozostając blisko większych miast – 174 domy mają powstać na terenie gminy Stargard, a 62 w gminie Kobylanka.
Nie mniejsze zainteresowanie było miastem Stargard – wydano pozwolenia na 84 budynki jednorodzinne. W dalszej kolejności są gminy: Chociwel – 16, Suchań – 9, Dolice, Dobrzany – po 6, Ińsko, Stara Dąbrowa, Marianowo – po 5.  W ubiegłym roku wydano ponadto pozwolenia na budowę 15 obiektów wielorodzinnych – wszystkie na terenie miasta Stargard. 

Podobnie zapowiada się rok 2017. W pierwszym kwartale, od stycznia do kwietnia, wydano pozwolenia na 114 budynków jednorodzinnych, co stanowi blisko jedną trzecią pozwoleń z ubiegłego roku. Niezmiennie, najwięcej dotyczy terenu gminy Stargard (56), gminy Kobylanka (23) i miasta Stargard (21). W samym Stargardzie ma powstać kolejnych 6 budynków wielorodzinnych. 
[źródło: Starostwo Powiatowe w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages