>> Prezydent z mandatem na rządzenie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 27 czerwca 2017

>> Prezydent z mandatem na rządzenie

Wszyscy radni obecni na sesji Rady Miejskiej zagłosowali za udzieleniem prezydentowi Rafałowi Zającowi absolutorium. Tym samym uznali, że budżet miasta w 2016 roku został zrealizowany prawidłowo. - Podstawowym celem w realizacji tego budżetu było przygotowanie miasta do absorbcji środków unijnych oraz realizowania dużych zadań i wyzwań, które przed nami stoją. Ten budżet pomagał nam przygotować się do wydania w najbliższych 3-4 latach w sumie około 150 000 000 zł na potrzebne inwestycje rozwojowe i te z zakresu poprawy jakości życia mieszkańców – mówi prezydent Rafał Zając.


W Stargardzie do końca 2016 roku dochody ogółem zostały wykonane w ponad 105% (przeszło 256 000 000 zł). W ramach dochodów własnych najważniejszą pozycję (ponad 102%) stanowiły dochody z podatków i opłat.
W ubiegłorocznym budżecie przeszło 18 000 000 zł wyniosła nadwyżka. Na wydatki majątkowe w 2016 r. przeznaczono ponad 13 000 000 zł.

- Dziękuję Radzie Miejskiej za jednogłośne przyjęcie absolutorium. Traktuję tę decyzję jako pewien hołd również dla pracy zmarłego Pana Prezydenta Sławomira Pajora. Tempo działania w administracji ciągle rośnie,
a załoga jest wciąż ta sama. Dlatego dziękuje także wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego i jednostek podległych Miastu. Dziękuję, że nie brakuje wam energii, siły i wiary w to, że naprawdę zmieniamy Stargard – mówi prezydent Rafał Zając.[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages