>> Ponad 3 miliony dla pływalni miejskiej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 4 czerwca 2017

>> Ponad 3 miliony dla pływalni miejskiej

Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR Stargard podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku pływalni miejskiej w Stargardzie  - przebudowa i rozbudowa” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. - To milowy krok na drodze modernizacji stargardzkiej pływalni. Jestem bardzo szczęśliwa z podpisania tej umowy – powiedziała Beata Radziszewska, prezes OSiR Stargard. 

Kwota dofinansowania to ponad 3 miliony 80 tysięcy złotych. Jest to zaledwie część całej wielomilionowej inwestycji związanej z modernizacją basenu przy ul. Szczecińskiej 35, której wartość przekroczy 20 milionów. Obecnie trwa postępowanie przetargowe.

Taxi 950x200

Dofinansowanie z RPO pozwoli na głęboką, kompleksową modernizację energetyczną budynku pływalni miejskiej poprzez m.in. wprowadzenie rozwiązań, które zredukują emisję CO2, ograniczą ilość zanieczyszczeń komunalnych i zużycie energii, a przez to zmniejszą się koszty eksploatacyjne obiektu.  Ponadto poprawie ulegnie infrastruktura publiczna służąca mieszkańcom do celów aktywności fizycznej i rekreacyjnej.

Planowane są w tym celu następujące prace termomodernizacyjne: docieplenie ścian zewnętrznych i ścian poniżej poziomu gruntu,  wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji c.o. i c.w.u. oraz zastosowanie armatury wodooszczędnej, objęcie całego obiektu wentylacją mechaniczną i częściowo klimatyzacją, wymiana węzła cieplnego, wymiana oświetlenia na LED oraz zastosowanie systemu odzyskiwania ciepła z obiegu wody basenowej.


OSiR zamierza jeszcze ubiegać się o kolejne dofinansowania, tym razem z Ministerstwa Sportu, lecz nie wcześniej niż rozpocznie się inwestycja przy ul. Szczecińskiej. Planowane rozpoczęcie prac nastąpi na przełomie czerwca i lipca. Remont basenu potrwa około 14 miesięcy.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages