>> Nowa winda dla potrzebujących - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 4 czerwca 2017

>> Nowa winda dla potrzebujących

W budynku przy ul. Limanowskiego, w którym mieszczą się: oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Dzienny Dom Senior +, została oddana do użytku nowoczesna winda. To duże ułatwienie w poruszaniu się dla seniorów i przewlekle chorych odwiedzających wymienione placówki.

fot. Tadeusz Surma

Koszt windy wyniósł nieco ponad 300 tysięcy złotych. Środki pochodziły z budżetu Wojewody Zachodniopomorskiego. Zadanie zlecone zostało Zachodniopomorskiemu Oddziałowi Okręgowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie na podstawie umowy dotyczącej utworzenia i prowadzenia w Stargardzie środowiskowego domu samopomocy typu AC dla dorosłych osób przewlekle psychicznie chorych oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.
angry birds Image Banner 750 x 300

Prezydent Rafał Zając podziękował za współpracę pomiędzy samorządem miejskim, Zachodniopomorskim Oddziałem Okręgowym PCK oraz innymi osobami i podmiotami, które uczestniczyły w przedsięwzięciu dostosowania budynku na użytek społeczny.
- Uruchomiona winda umożliwi przemieszczanie się uczestnikom placówek, co wpłynie na pełniejsze wykorzystanie pomieszczeń oddanych do ich dyspozycji, a przede wszystkim wpłynie na integrację uczestników obu placówek – powiedział prezydent Zając.

fot. Tadeusz Surma


- Jest to wieloetapowe zadanie, które prowadzone jest przy ul. Limanowskiego od kilku lat. W tym czasie, z różnych źródeł, tworzono wygodne warunki dla seniorów i osób korzystających z usług ŚDS, a także innych osób korzystających z pomocy i działających w ramach PCK. Ta winda ułatwi przede wszystkim korzystanie z zagospodarowanego terenu podwórka, na którym organizowane są spotkania i imprezy integracyjne podopiecznych wszystkich placówek – wyjaśnia Anna Hibner-Cierpicka z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie, zdjęcia: Tadeusz Surma]

3miesiace Image Banner 750 x 200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages