>> Miasto wybuduje noclegownię - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 3 czerwca 2017

>> Miasto wybuduje noclegownię

Budynek dla osób bezdomnych ma powstać już w przyszłym roku przy ul. Krasińskiego, na terenie użyczonym Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Będzie w nim 49 miejsc noclegowych.Miasto pozyskało na tę inwestycję 45 procent dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego, czyli blisko 1 milion 130 tys. złotych.
– Chcielibyśmy bardzo, aby budowa zakończyła się tuż przed przyszłorocznym sezonem zimowym. Realizację i nadzór nad budową Miasto powierzyło Stargardzkiemu TBS, który przeprowadził już przetarg na realizację zadania. Mamy nadzieję, ze względu na termin zakończenia inwestycji, jaki sobie założyliśmy, że prace budowlane rozpoczną się już wkrótce – mówi Maja Wacławczyk, kierownik referatu ds. mieszkaniowych i pomocy społecznej Urzędu Miejskiego Stargardzie.

banery 27.04 Image Banner 600 x 200

Budowa noclegowni wynika z konieczności uzupełnienia stargardzkiego systemu wychodzenia z bezdomności o brakujący element.
- W tym tzw. drabinkowym modelu wychodzenia z bezdomności zasadnym jest utworzenie noclegowni, jako szczebla pośredniego pomiędzy ogrzewalnią a schroniskiem. Liczba osób bezdomnych utrzymuje się na dość wysokim poziomie, natomiast liczba miejsc w dwóch istniejących na terenie miasta schroniskach jest niewystarczająca, zwłaszcza w okresach zimowych, więc nie można ich wykorzystać na cele noclegowni – tłumaczy prezydent Rafał Zając.Zgodnie z założeniami projektu przy ul. Krasińskiego ma powstać murowany, dwukondygnacyjny budynek z podpiwniczeniem z 49 miejscami noclegowymi. W budynku znajdzie się 5 wieloosobowych pokoi z węzłami sanitarnymi przeznaczonymi dla osób bezdomnych. Na parterze zlokalizowana będzie świetlica z aneksem kuchennym umożliwiającym samodzielne przygotowanie i spożywanie posiłków. Przewidziano również dyżurkę i pomieszczenia biurowe, z których m.in. korzystać będzie psycholog i gdzie udzielana będzie pomoc medyczna. W piwnicy zlokalizowana zostanie m.in. pralnia i magazyny na odzież i środki czystości.
- Z obiektu będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne. Pochylnia przy wejściu do budynku umożliwi osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do pomieszczeń zlokalizowanych na parterze – mówi Maja Wacławczyk.

Dodatkowym atutem powstania noclegowni będzie możliwość wykorzystania, w razie potrzeby, wolnych miejsc na schronisko dla osób bezdomnych potrzebujących schronienia, przy uwzględnieniu określonych standardów.


W tym miejscu (poniżej) powstanie noclegownia.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages