>> Weekend pełen kultury z ArtFestiwal Stargard - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 19 maja 2017

>> Weekend pełen kultury z ArtFestiwal Stargard

To największe majowe wydarzenie kulturalne w naszym mieście, jakiego jeszcze dotąd nie było. Pierwszy raz, przez dwa dni, w różnych miejscach Stargardu, jednocześnie i po sobie, jak grzyby po deszczu, jak deszcz meteorytów, na wiele głosów i solo, na słowo, pędzel i glinę i wiele, wiele innych sposobów, rodzimi artyści opanują stargardzkie ulice, parki, instytucje, lofty i kluby. Przez sobotę i niedzielę (20-21 maja) każdy chętny, a także przypadkowy otrzyma niesamowitą porcję artystycznych doznań. Wymyślony przez malarkę Bernadetę Wdzięczną ArtFestiwal ma otworzyć stargardzkich twórców na mieszańców i odwrotnie - mieszkańców na rodzimych artystów. A twórców mamy bez liku i dodatkowo wielu prezentuje bardzo wysoki poziom.

Wszystkie imprezy ArtFestiwalu są oczywiście bezpłatne. Jak mówią sami organizatorzy: „ważnym celem stargardzkiej imprezy jest integracja lokalnej społeczności oraz nieskrępowana zabawa i radość, oddająca tym samym szacunek dla prezentacji sztuk wizualnych (fotografia, malarstwo, instalacje wideo, instalacje dźwiękowe, rzeźba, instalacja, performance etc.) jak i wszelkich wydarzeń związanych z muzyką, tańcem, poezją i teatrem. Nie wyklucza się również zjawisk związanych z modą, designem jak i sztuką kulinarną”.


Głównym pomysłodawcą i opiekunem artystycznym wydarzenia jest Bernadeta Wdzięczna.

Biuro Festiwalu tworzą: Ewa Pływaczyk, Przemysław Antczak, Maciej Dura-Pomarański, Marek Fiszer i  Elżbieta Woźniak. Impreza od początku ma wsparcie i odbywa się pod patronatem prezydenta Rafała Zająca. Całość działań koordynuje Stargardzkie Centrum Kultury. O idei ArtFestiwalu mówiła też na antenie Twojego Radia zastępca prezydenta Ewa Sowa.

Program i mapka ArtFestiwalu w wersji papierowej znajduje się w: SCK, Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim, Filiach Książnicy Stargardzkiej na osiedlach Letnim i Lotnisku oraz w OSiR przy ul. Szczecińskiej.


Szczegóły i program znajdują się też TUTAJ oraz na festiwalowym profilu Facebook.[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages