>> W mieście powstają nowe ronda. Będzie płynnie i bezpiecznie? - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 15 maja 2017

>> W mieście powstają nowe ronda. Będzie płynnie i bezpiecznie?

Urząd Miejski w Stargardzie poinformował, że rondo na Szczecińskiej przy nowej inwestycji McDonalds’a wpisuje się w rozwiązania komunikacyjne w pobliżu przyszłego Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa skrzyżowania ulic: Szczecińska - Towarowa - Bema - 11-go Listopada.Urząd informuje, że układ komunikacyjny w formie dwóch rond w ciągu ul. Szczecińskiej wpisuje się w ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Inwestor prywatny, który buduje rondo przy przyszłym McDonalds’ie chciał w ten sposób zapewnić płynność ruchu oraz umożliwić bezkolizyjny zjazd na teren restauracji z każdego kierunku. Projekt został uzgodniony z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu, Policją i Starostwem Powiatowym.

Rozważano także w tym miejscu koncepcję budowy sygnalizacji świetlnej z pasem lewoskrętnym w kierunku terenu po byłym PKS-ie. Jednak proponowany wariant zakładał zatrzymanie się ruchu w ciągu ulicy Szczecińskiej na czas wyjazdu pojazdów z terenu McDonalds’a. To spowodowałoby częste korkowanie się przyszłego ronda, które ma powstać na skrzyżowaniu ulic Szczecińska - Towarowa - Bema - 11-go Listopada w pobliżu Zintegrowanego centrum Przesiadkowego.

Inwestor po zapoznaniu się z uwagami przedstawił nowe rozwiązanie umożliwiające skomunikowanie jego działki z drogą publiczną. Tym rozwiązaniem było skrzyżowanie typu małego ronda, o jednym pasie ruchu, z wyspą przejezdną, umożliwiającą przejazd pojazdów ciężarowych i autobusów.


Ronda należą do grupy skrzyżowań zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa ruchu. Ronda małe i średnie wykazują wyższą sprawność przebiegu ruchu niż skrzyżowanie z pierwszeństwem przejazdu.


[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie, zdjęcia: Tadeusz Surma]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages