>> Rafał Zając oficjalnie prezydentem Stargardu - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 1 maja 2017

>> Rafał Zając oficjalnie prezydentem Stargardu

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Rafał Zając złożył ślubowanie. Od tego momentu stał się pełnoprawnym Prezydentem Miasta Stargard. Dotychczasowy zastępca prezydenta Sławomira Pajora zwyciężył w przedterminowych wyborach zdobywając blisko 88% głosów.Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej miała uroczysty przebieg. Wzięli w niej udział wszyscy radni. – Stargard jest w momencie, w którym może dokonać kolejnego skoku rozwojowego. Wystarczy aby oprzeć się o budowany przez lata filar rozwoju gospodarczego. Dziś jesteśmy w stanie zrealizować projekty, o których dyskutowało się w stargardzkich domach przez lata. To projekty, które są w stanie doprowadzić rozwój Stargardu do momentu, w którym będziemy wyjątkiem w skali Polski – mówił prezydent Rafał Zając.

Nowy prezydent Stargardu zadeklarował pełne oddanie dla dobra mieszkańców. – Urzekła mnie wizja Stargardu jako miasta dobrego do życia, prowadzenia biznesu, po prostu miasta, w którym żyje się wygodnie. Poświęcę tej wizji kawał swojego życia i zrobię to z pasją. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Stargardu za frekwencję podczas wyborów i zaufanie. Z moimi współpracownikami zrobię wszystko, żeby tego zaufania nie zawieść i żeby zrealizować tę urzekającą wizję rozwoju miasta – mówił prezydent Rafał Zając.

Po uroczystym ślubowaniu nie obyło się bez gratulacji, które składali radni oraz goście przybyli na sesję. Rafał Zając będzie włodarzem Stargardu do jesieni przyszłego roku. Wtedy odbędą się kolejne wybory.


Rafał Zając ma 42 lata. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim i studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1999 r. pracuje w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. Na początku był młodszym referentem. W 2001 r. został naczelnikiem wydziału spraw społecznych. W 2006 r. prezydent Sławomir Pajor powołał go na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. Przez 4 lata odpowiadał za sprawy społeczne. Później (w 2014 r.) zajął się kwestiami gospodarki komunalnej i budżetowej. W kwietniu tego roku – w związku ze śmiercią dotychczasowego prezydenta –  wziął udział w przedterminowych wyborach, w których pokonał dwoje kontrkandydatów.___
źródło: Urząd Miasta Stargard
zdjęcia: Tadeusz Surma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages