>> Przystań kajakowa coraz bliżej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 12 maja 2017

>> Przystań kajakowa coraz bliżej

Na ukończeniu jest już projekt pn. „Budowa przystani kajakowej na rzece Inie wraz z dwoma pomostami przesiadkowymi przed i za wodospadem”, który jest realizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.W tym tygodniu wykonawca zwodował na Inie trzy pomosty. Pierwszy, osiemnastometrowy, złożony z trzech segmentów, tworzy przystań kajakową i znajduje się na wysokości ulicy Żeglarskiej. Dwa kolejne, przesiadkowe, mają po sześć metrów – jeden znajduje się przed wodospadem, a drugi tuż za nim. Szerokość wszystkich pomostów wynosi 2,20 m, są wykonane z drewna, a także rur PCV wypełnionych styropianem.
Wcześniej w ramach projektu wykonany został parking oraz tzw. schody terenowe prowadzące na przystań. Aby jednak na nią wejść należy jeszcze przejść po specjalnym trapie. Termin zakończenia inwestycji ustalono na 31 maja. Wszystko wskazuje jednak na to, że wykonawca upora się ze wszystkim szybciej. Na realizację czeka już tylko montaż ławek oraz oświetlenie pomostu.

Koszt wykonania inwestycji wyniósł 196 617 zł. Pomysłodawcami projektu są Elżbieta i Krzysztof Dybowscy.[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie, zdjęcia: Tadeusz Surma]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages