>> Olimpijskie świętowanie w całym powiecie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 15 maja 2017

>> Olimpijskie świętowanie w całym powiecie

Miniony weekend w powiecie stargardzkim upłynął pod znakiem sportu. 

Turnieje piłkarskie, zawody, wyścigi, spotkania ze znanymi sportowcami – tak spędzaliśmy Dni Olimpijczyka 2017. W tym roku gospodarzem wojewódzkich uroczystości z tej okazji był Stargard, ale do świętowania przyłączyły się również inne gminy.
Na sportowo w powiecie stargardzkim
Zachodniopomorskie Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka trwały od piątku do soboty. 12 maja na terenie powiatu stargardzkiego odbyło się kilka imprez. W ośrodku żeglarskim MDK Morzyczyn zorganizowano regaty „Żeglujmy z A. Skrzypulec, J. Olszewskim i R. Chybińskim”. W Zespole Szkół w Suchaniu odbyła się impreza pn. „Sporty naszych dziadków” – przygotowano gry i zabawy z dawnych lat. Była również okazja do spotkania się z olimpijczykiem, wioślarzem Markiem Kolbowiczem. W Rzeplinie, w tamtejszej szkole podstawowej, szukano następców Janusza Brzozowskiego podczas Olimpijskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców. Imprezę z ceremoniałem olimpijskim przygotowało także Gimnazjum Publiczne w Starej Dąbrowie. Odbyły się tam biegi przełajowe pod patronatem „Polska Biega”.
Stargard gospodarzem wojewódzkich obchodów
Oficjalne rozpoczęcie wojewódzkich obchodów Dni Olimpijczyka nastąpiło w sobotę, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Inauguracji towarzyszyło wywieszenie flagi PKOL, zapalenie pochodni z igrzysk zimowych w Turynie oraz uroczyste odczytanie apelu. Swoją obecnością zaszczyciło wielu olimpijczyków. Wręczono wyróżnienia, w tym Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego. W hali OSiR odbyły się ponadto XXIV Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych. W sobotę zorganizowano także II Maraton szosowy dookoła jeziora Miedwie oraz szereg imprez sportowych na terenie Stargardu. Wojewódzkie obchody zakończył Wieczór Olimpijski w SCK, czyli koncert dedykowany olimpijczykom i ludziom stargardzkiego sportu.
[źródło: Starostwo Powiatowe w Stargardzie, zdjęcia: Tadeusz Surma]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages