>> Nowy autobus na stargardzkich ulicach - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 3 maja 2017

>> Nowy autobus na stargardzkich ulicach

Od dnia 19 kwietnia 2017 roku Miejski Zakład Komunikacji w Stargardzie testuje niskopodłogowy autobus marki IVECO o pojemności 38 miejsc: 12 miejsc siedzących + 6 dodatkowo rozkładanych krzesełek oraz 20 stojących. W autobusie jest jedno miejsce przeznaczone do przewozu pasażera na wózku inwalidzkim.

Z roku na rok zwiększa się zapotrzebowanie na przewóz specjalnie dedykowanym transportem osób niepełnosprawnych spełniających obowiązek szkolny. Realizacja takich przewozów dwoma pojazdami typu "BUS", którymi aktualnie dysponuje MZK Stargard nie do końca spełnia oczekiwania zarówno przedsiębiorstwa, jak i korzystających z nich osób. Dla poprawy tego stanu rzeczy, MZK chce jednego z "BUS-ów" zastąpić pojazdem o większej pojemności pasażerów, w tym o możliwości przewiezienia jednocześnie minimum trzech osób na wózkach inwalidzkich oraz płaskim przebiegu podłogi.
Aktualnie realizowany test autobusu o zbliżonych w założeniach parametrach ma na celu sprawdzenie jak tego typu pojazd sprawdzi się na liniach komunikacyjnych w czasie, gdy nie jest on wykorzystywany do dedykowanego przewozu osób niepełnosprawnych. Dotyczy to kursów o mniejszej ilości przewożonych pasażerów, w godzinach wczesnorannych, późnowieczornych oraz w soboty, niedziele i święta. Autobus ten spotkamy na wybranych kursach linii komunikacyjnych nr 5, 6, 7, 11, 13 i 16 do dnia 03 maja 2017 roku.

[źródło: Miejski Zakład Komunikacji w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages