>> Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach w Stargardzie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 28 maja 2017

>> Mieszkańcy zdecydują o inwestycjach w Stargardzie

Zakończyła się pierwsza faza Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły 73 propozycje zadań. Zespół ds. SBO pozytywnie zweryfikował, a co za tym dopuścił pod głosowanie, 54 projekty. Głosowanie zacznie się już w poniedziałek 29 maja, a zakończy o północy 9 czerwca. Miasto zostało podzielone na sześć obszarów, w których do wykorzystania jest po 350 tysięcy złotych na wybrane inwestycje. Najwięcej propozycji znalazło się w obszarze nr 4 (Stare Miasto) – 14, a najmniejsza ilość 6 – na osiedlu Pyrzyckim (obszar nr 5).

Mieszkańcy i tym razem wykazali się dużą kreatywnością. Wśród propozycji dopuszczonych pod głosowanie znalazły się m.in. koncert ku pamięci Mariana Bęćkowskiego, audioteka, multimedialna ławka, piłkochwyty i montaż ziemnych trampolin.

Wszystkie projekty znajdują się na stronie Urzędu Miasta.


Przypomnijmy, że głosować może każdy mieszkaniec Stargardu, który ukończył 16 lat (urodzony najpóźniej 9 czerwca 2001 roku). Zagłosować można wyłącznie raz - internetowo za pośrednictwem strony www.stargard.pl albo w formie papierowej na formularzach zamieszczonych w majowym wydania „SIS” lub pobranych z Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17.

Zarówno w Urzędzie Miejskim przy Czarnieckiego jak i w Ratuszu na Starówce, będą wystawione urny, do których należy wrzucać głosy. Można to robić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Oczywiście głosować można też wysyłając wypełnione formularze za pośrednictwem poczty.

Obręby poszczególnych obszarów pozostały prawie niezmienione, poza jednym wyjątkiem. Ulica Broniewskiego znajduje się zarówno w obszarze 5-tym (os. Pyrzyckie) jak i w 6-tym (Kluczewo/Lotnisko), a jej mieszkańcy będą mogli głosować według uznania albo w jednym albo w drugim obszarze.


Uprawniony mieszkaniec danego obszaru wybiera maksymalnie trzy propozycje i oddaje na nie głos poprzez postawienie przy nich znaku „X”. Głosujący może też zagłosować na dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” - na projekt z pozostałych rejonów miasta. W przypadku „złotego głosu” należy wpisać w formularzu numer obszaru, którego dotyczy projekt i jego nazwę.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages