>> Marcin Przepióra na czele Rady Miejskiej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 1 maja 2017

>> Marcin Przepióra na czele Rady Miejskiej

Podczas sesji Rady Miejskiej 25 kwietnia radni zdecydowali o odwołaniu dotychczasowej przewodniczącej – Agnieszki Ignasiak. Jej miejsce w prezydium RM zajął Marcin Przepióra, który uzyskał bezwzględną większość głosów.Agnieszka Ignasiak od grudnia 2014 r. była przewodniczącą Rady Miejskiej. Do pełnienia tej funkcji wskazał ją klub radnych Stargard XXI – Platforma Obywatelska. Pod koniec lutego 2017 r. dotychczasowa przewodnicząca wystąpiła z tego klubu. – Nie złożyła jednocześnie rezygnacji z funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej. W ocenie radnych utraciła tym samym legitymację do reprezentowania klubu – uzasadniał wniosek Czesław Kwiatkowski z klubu radnych Stargard XXI – PO. Do odwołania Agnieszki Ignasiak doszło bezwzględną większością 15 głosów. – Dziękuję wszystkim radnym za 2,5 roku współpracy, za merytoryczną dyskusję na obradach i miłą współpracę – powiedziała po odwołaniu Agnieszka Ignasiak.

Radni Rady Miejskiej zgłosili tylko jednego kandydata do pełnienia funkcji przewodniczącego RM. Był nim Marcin Przepióra, którego w głosowaniu poparło 16 radnych. – Dziękuję bardzo serdecznie za okazane zaufanie. Dziękuję mojemu nowemu klubowi – Klubowi Samorządowemu – za wskazanie mnie na tak zaszczytne stanowisko. Postaram się nie zawieść pokładanego we mnie zaufania – powiedział po powołaniu Marcin Przepióra.


W prezydium Rady Miejskiej zasiadają jeszcze wiceprzewodniczący: Zdzisław Wilk z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość oraz Amadou Sy z klubu radnych Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.

[źródło: Urząd Miasta w Stargardzie, zdjęcie: Tadeusz Surma]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages