>> Kazimierza z sygnalizacją, Kramarska jednokierunkowa - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 18 maja 2017

>> Kazimierza z sygnalizacją, Kramarska jednokierunkowa

Do 10 czerwca zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna przy ulicy Kazimierza Wielkiego na wysokości Szkoły Muzycznej. To kolejny projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Kilka czynników sprawiło, że koszt inwestycji jest o ponad 20 tysięcy złotych mniejszy niż zakładano.Projekt budowy sygnalizacji świetlnej pomiędzy Szkołą Muzyczną a Ratuszem zgłosiła Anna Szymańska. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, szczególnie osób starszych i dzieci. Na zapytanie ofertowe Wydziału Inżyniera Miasta odpowiedziała tylko jedna firma - VOTUM ze Szczecina. Kwota realizacji zadania wyceniona została na ponad 90 tys. zł.


Miasto podjęło się negocjacji cenowych, ponieważ weszliśmy w posiadanie elementów sygnalizacji zdemontowanej z ulicy Szczecińskiej w związku z budową ronda przy danym dworcu PKS. Okazało się, że wiele części można z powodzeniem wykorzystać na Kazimierza Wielkiego. W ten sposób wynegocjowano z firmą VOTUM cenę niespełna 68,5 tys. złotych. Pozostałe elementy sygnalizacyjne ze Szczecińskiej posłużą, jako części wymienne w przypadku awarii urządzeń w innych częściach miasta.

Obecnie prace na Kazimierza Wielkiego są zaawansowane w 80 procentach. W sumie projekt obejmuje ustawienie 4 sygnalizatorów kołowych  2 sygnalizatorów dla pieszych oraz urządzeń sterowniczych..

Po uruchomieniu sygnalizacji zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Kramarskej. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na całym odcinku ulicy Kramarskiej. To wyeliminuje konieczność budowy sygnalizacji na całym skrzyżowaniu.[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie, zdjęcia: Tadeusz Surma]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages