>> Każdy głos na wagę inwestycji - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 29 maja 2017

>> Każdy głos na wagę inwestycji

Od dziś można głosować na wszystkie projekty w ramach V. edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Na głosy czekamy do 9 czerwca, do północy.Przypomnijmy, głosować może każdy mieszkaniec Stargardu, który ukończył 16 lat (urodzony najpóźniej 9 czerwca 2001 roku). Zagłosować można tylko jeden raz - internetowo za pośrednictwem strony www.stargard.pl albo w formie papierowej na formularzach zamieszczonych w majowym wydania „SIS” lub pobranych z Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17.


Zarówno w Urzędzie Miejskim przy Czarnieckiego jak i w Ratuszu na Starówce są wystawione urny, do których należy wrzucać głosy. Można to robić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Oczywiście głosować można też wysyłając wypełnione formularze za pośrednictwem poczty.

Obręby poszczególnych obszarów pozostały prawie niezmienione, poza jednym wyjątkiem. Ulica Broniewskiego znajduje się zarówno w obszarze 5-tym (os. Pyrzyckie) jak i w 6-tym (Kluczewo/Lotnisko), a jej mieszkańcy będą mogli głosować według uznania albo w jednym albo w drugim obszarze.


Uprawniony mieszkaniec danego obszaru wybiera maksymalnie trzy propozycje i oddaje na nie głos poprzez postawienie przy nich znaku „X”. Głosujący może też zagłosować na dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” - na projekt z pozostałych rejonów miasta. W przypadku „złotego głosu” należy wpisać w formularzu numer obszaru, którego dotyczy projekt i jego nazwę.

[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie, zdjęcie: Tadeusz Surma] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages