>> Ewa Sowa i Piotr Mync zastępcami prezydenta - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 1 maja 2017

>> Ewa Sowa i Piotr Mync zastępcami prezydenta

Nowo wybrany prezydent Stargardu Rafał Zając przedstawił swoich najbliższych współpracowników. Piotr Mync – architekt, niegdyś wiceminister rozwoju regionalnego i prezes stargardzkiego TBS, a do niedawna zastępca prezydenta Szczecina, jest od dziś zastępcą Prezydenta Miasta Stargard. Na swoim stanowisku pozostaje Ewa Sowa, która funkcję zastępcy pełni od 2015 r.- Pan Piotr Mync jest w stanie wejść w pracę od razu. To postać, która może uczyć, a uczyć się nie musi. Jego wiedza, kompetencje i doświadczenie są szczególne również dlatego, że kwestie, którymi ma się zająć wymagają wyjątkowego zaangażowania, inwencji i pomysłów. Obszar mieszkań jest jednym z trudniejszych w mieście. Szczególne oddanie tym kwestiom gwarantuje właśnie Pan Piotr Mync – argumentuje swoją decyzję prezydent Rafał Zając.

Piotr Mync będzie odpowiedzialny za sferę nieruchomości, politykę przestrzenną, strategię miasta oraz szeroko rozumiany program mieszkalnictwa. – To duża radość, zaszczyt i satysfakcja, że dostałem taką propozycję. Chcę stworzyć dobre warunki mieszkaniowe dla wszystkich – od najbogatszych do najuboższych. Zamożnym zaoferujemy grunty przygotowane pod względem planistycznym i infrastrukturalnym. Tym, którzy mogą mieć własność zaproponujemy wsparcie różnych programów pomocowych. Stworzymy warunki niedrogiego budownictwa, ale także lokale socjalne i schroniska. W nowo powstających zasobach Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zamierzamy lokalizować kolejne żłobki i przedszkola – zapowiada Piotr Mync.

Nowy zastępca prezydenta zapewnia także, że jest otwarty na współpracę. – Chcę bardzo szeroko rozmawiać ze Spółdzielnią Mieszkaniową i deweloperami żeby budować politykę, która nie ustawia celów konkurencyjnie. Każdy ma otrzymać i realizować ten sektor, w którym jest najlepszy – mówi P. Mync.

Powołany dziś zastępca prezydenta podkreśla również swoje silne związki ze Stargardem. – Przez 10 lat byłem prezesem STBS. Największą satysfakcją, jaka spotkała mnie w życiu jest fakt, że zostałem Honorowym Obywatelem Stargardu. To bardziej namacalna ocena, niż np. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, który posiadam – mówi P. Mync.

Zastępczynią prezydenta Stargardu odpowiedzialną za kwestie oświaty, polityki społecznej oraz kultury, promocji, sportu i turystyki będzie niezmiennie Ewa Sowa.

Piotr Mync – sylwetka
Ma 61 lat. Urodził się w Szczecinie.

Wykształcenie
Politechnika Szczecińska – architekt

Praca zawodowa
Do 1989 pracował w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia w Szczecinie. Później był zatrudniony w Egon Saat AB Architektkontor w Sztokholmie jako projektant architektury. Następnie do 1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Szczecina. Odpowiadał wówczas za planowanie przestrzenne, politykę mieszkaniową, gospodarkę nieruchomościami i geodezję. W czasie swojej drogi zawodowej zajmował również stanowisko prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. W latach 2000-2001 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Następnie zajął fotel wiceprezesa w prywatnej spółce. Od 2013 r. był prezesem Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W 2013 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta Szczecina ds. gospodarczych i rozwoju. Od 2017 r. pełnił funkcję doradcy Prezydenta Szczecina ds. polityki przestrzennej.

W latach osiemdziesiątych był działaczem Solidarności. W 2006 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 r. otrzymał tytuł honorowego obywatela Stargardu.

Ewa Sowa – zastępca prezydenta miasta Stargard

Ma 55 lat. Jest rodowitą stargardzianką. Z mężem Zbigniewem ma dwie dorosłe córki.

Wykształcenie
Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie
Uniwersytet Szczeciński – studia pedagogiczne
Akademia Rolnicza w Szczecinie – studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania oświatą
Wyższa Szkoła Humanistyczna – studia podyplomowe z zakresu informatyki

Praca zawodowa
Od samego początku drogi zawodowej pracowała w Szkole Podstawowej nr 12 – późniejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących. Najpierw jako nauczycielka, od 1997 r. jako zastępca dyrektora, a w 2005 r. została dyrektorem placówki. Pracując w szkole opracowała i wdrożyła program kształcenia integracyjnego, który sprawdza się do dziś. W 2015 r. została powołana przez prezydenta Sławomira Pajora na stanowisko zastępcy prezydenta. Odpowiada za sprawy związane z oświatą, sprawami społecznymi, kulturą, sportem i turystyką.

Jest odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz budowania kształcenia integracyjnego.

___
źródło: Urząd Miasta Stargard
zdjęcia: Tadeusz Surma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages