>> Efektowny "AB...Centralny" na Placu Majdanek - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 19 maja 2017

>> Efektowny "AB...Centralny" na Placu Majdanek

Kolejny plac zabaw wraz siłownią plenerową w Stargardzie już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nowa inwestycja powstała na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej nr 7 przy placu Majdanek.Projekt „AB…Centralny Plac Rekreacyjno-Sportowy dla dzieci i młodzieży” zgłosił przed rokiem w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego Jacek Jankowski. Z jego obserwacji wynikało, że z terenu boiska w okresie wiosna – jesień korzysta średnio około 1000 osób tygodniowo. Zaproponował modernizację i rozbudowę terenu rekreacyjnego co spotkało się z akceptacją i dużym poparciem mieszkańców. Projekt uzyskał aż 1491 głosów.

Miasto 4 kwietnia przekazało wykonawcy - firmie JUL-DOM Przemysław Mazurkiewicz ze Szczecina – plac budowy.  Ostatnie prace montażowe zakończyły się 18 maja.
W ramach prac wykonana została siłownia zewnętrzna. Znajdują się na niej: biegacz i drabinka wolnostojące, koła TAI-CHI, orbitek, rowerek oraz twister wolnostojące. Urządzenia posadowiono na nawierzchni z szarej kostki betonowej na powierzchni blisko 200 m2.

Kolejnym elementem projektu „AB…Centralny…” jest plac zabaw dla dzieci z niesamowitym statkiem Kolumba. Ponadto dzieci mogą korzystać z różnych huśtawek, w tym huśtawek-ważek na sprężynie, a także karuzeli tarczowej. Ponadto plac został ogrodzony, a nawierzchnię (290 m2) wysypano 30 centymetrami piasku.

W ramach prac zmodernizowane zostało boisko do koszykówki. Asfalt zamieniono nawierzchnią poliuretanową o powierzchni 440 m2. Dodatkowo zamontowano dwa nowe kosze i wykonano odwodnienia liniowe boiska.


Miasto zapłaciło za wszystkie roboty i urządzenia 299 631 zł.


[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages