>> Dni Stargardu coraz bliżej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 11 maja 2017

>> Dni Stargardu coraz bliżej

W Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze spotkanie robocze dotyczące organizacji tegorocznych Dni Stargardu. Omówione zostały programy poszczególnych przedsięwzięć i wydarzeń w ramach Dni Stargardu 2017, a także kwestie promocji imprezy.W spotkaniu wzięli udział koordynatorzy i współorganizatorzy poszczególnych działań, przedstawiciele spółek miejskich, a także służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

W tym roku Dni Stargardu rozpoczną się 14 czerwca koncertem jubileuszowym Zespołu Piwnica Art Cafe w teatrze letnim w Parku Chrobrego. Wielce prawdopodobne, że w koncercie udział wezmą też znane i lubiane gwiazdy piosenki autorskiej m.in. Czerwony Tulipany i Krzysztof Daukszewicz.Koncerty, wydarzenia sportowe i artystyczno-kulturalne odbędą się również przez weekend od 16 do 18 czerwca. W sobotę Dzień Sportowy, w którym weźmie udział tysiące zawodników i zawodniczek w różnym wieku. Kulminacją będzie Międzynarodowy Bieg o Błękitną Wstęgę na dystansie 10 km rozgrywany na ulicy Szczecińskiej. Nazajutrz, 18 czerwca po raz szesnasty na Festyn przy Ulicy Magicznej zaprasza Książnica Stargardzka. Tradycją są odbywające się wraz z festynem bibliotekarzy Dni Kultury Ukraińskiej. Na scenie wystąpi gwiazda - zespół Jorij Kłoc.

Następny, ostatni czerwcowy weekend będzie obfitował w koncerty muzyczne, a także festyn muzealny odwołujący się do Wojny 30-letniej w Parkach Piastowskim, Popiela i Jagiellońskim oraz tradycyjną akcję „Stargard za złotówkę” połączoną z przejazdami po mieście czerwonymi, angielskimi autobusami, w których w rolę przewodnika wcieli się m.in. prezydent Rafał Zając. Na scenie w Amfiteatrze wystąpią: 24 czerwca - Lan Berry i Oceana, a 25 czerwca - grupa Lemon.
Ze względu na to, że wciąż trwają ustalenia i prace organizatorów program Dni Stargardu 2017 może jeszcze ulec zmianie. O wszystkim będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.                                                               [źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages